View Single Post
  #73  
Vechi 08.05.2013, 19:56:14
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sicsic Vezi mesajul
Prins cu alte treburi, în această perioadă a săbătorilor, am întârziat răspunsul.
La ce "sarbatori" va referiti dv ? La sarbatoarea Pastilor noului legamant, adica sarboatoarea lui Cristos triumfator ? Aceasta este pentru cei care Il urmeaza. Dimpotriva, cei care fac apologia pacatului nu Il urmeaza. Banuiesc ca dv va referiti la Sarbatoarea Iepurasilor, eventual a Iepurasilor Roz. Este o cu totul alta sarbatoare, chiar daca ea coincide cu a noastra.

Citat:
Sugerarea că aș fi homosexual nu-și are rostul. Nu sunt. Pentru a susține drepturile civile ale homosexualilor și a lupta împotriva nedreptei lor discriminări nu-i obligatoriu să fii homosexual.
Nu e chiar obligatoriu. Poti fi si in solda lor. Sau pur si simplu prostit de ei. Analog, este in principiu posibil ca cineva sa sustina liberalizarea prostitutiei chiar daca nu merge la prostituate. Cu atat mai trista este situatia lui. Cine sustine un rau din interes e pe undeva de inteles. Cine sustine un rau din pura convingere e un caz incomparabil mai trist.

Citat:

Ca “o simpla observatie”, 300 milioane reprezintă doar 4,29% din 7 miliarde, nicidecum 20%. Sunt convins că ați făcut o simplă greșeală de aritmetică, neintenționată. Dacă nu erați stăpânit de prejudecăți vi se părea în neregulă nu doar procentul ci și felul în care ați ajuns la el. Apreciez că prejudecata că homosexualii falsifică statisticile v-a împiedicat să vă verificați calculul.
Datele statistice indică procentul homosexualilor, în ansamblul populației, ca fiind 2-6%. N-am mers spre maximul dat de statistici ci, inițial am folosit minimul, 2%, iar ulterior media lor, cca. 4%, rotunjit la 300 milioane.
Admit eroarea aritmetica. Si cu ce schimba asta fondul problemei ? Dv spuneti, in fond, ca 4,29 % din cercul meu social sunt homosexuali. Iar eu va acuz ca mintiti. Sau ca vehiculati statistici mincinoase, ceea ce e acelasi lucru. Invit si pe alti colegi de forum sa se pronunte in ceea ce priveste cercurile lor sociale. Este, oare, cineva de aici care a observat ca peste 4% dintre cunostintele lor sunt homosexuali ?

Citat:
Am mai întâlnit această prejudecată și sub această formă agresivă, că homosexualii ar avea ceva aparte cu creștinii și că i-ar desconsidera pe ei în mod special.
Dar nu este nicio prejudecata aici, ci este vorba de observatii repetate. Agresarea crestinilor, a crestinismului, a Bisericilor crestine de catre homosexuali este practica curenta. Dati o goagla cu cuvantul cheie "femen" si va lamuriti. Ultima victima este arhiepiscopul primat al Belgiei, pe care aceste bande de lesbiene nerusinate l-au intrerupt din conferinta, l-au stropit si au defilat cu sloganul "stop homophoby". Alternativ, participati la marsurile homosexualilor si constatati acolo blasfemiile anticrestine.

Citat:
Strict vorbind, despre nici o personalitate din trecut nu se poate spune cu certitudine că a fost homosexual, bisexual sau heterosexual.
Problema nu este ca homosexualii ar da liste care sa includa "nume de personalitati despre care nu putem spune cu certitudine ca a fost homosexual, bisexual sau heterosexual". Nu. Ei ii baga pe toti la homosexuali. Michelangelo e bagat la "homosexuali", nu la "nu stim daca".

Citat:
În cazul lui Michelangelo, ca dovezi indirecte, (...) Pentru detalii, pe care nu vă cer să le acceptați fără o prealabilă verificare, vedeți aici.
Sit de propaganda homosexuala. Astea va sunt sursele ?
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote