Subiect: Minune!!!
View Single Post
  #19  
Vechi 06.02.2011, 19:11:13
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
- cu aceeași lingură se împărtășesc și bolnavii și oamenii sănătoși și totuși nimeni n-a făcut nici măcar un herpes după împărtășanie;
Nu putem spune asta,pentru ca nu stim,nu ii vedem pe toti care se impartasesc..Problema este ca nu cumva sa se fi transmis alte boli contagioase.A mai fost o discutie pe forum pe tema asta.(un off-topic la Produse de Igiena)Pe scurt, exista oameni care pentru protectie, ori refuza Sfanta Impartasanie, ori isi aduc lingurita de acasa.Mai mult, sunt preoti care clatesc linguritele sau practica metoda "fiecare cu lingurita lui".
Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
- iei apă de la chiuvetă, citește preotul niște rugăciuni și apoi apa (adică aghiazma) nu se mai strică;
Mie mi s-a imputit chiar intr-o sticla.( OI FI EU MAI PACATOASA)
Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
- anafura nu se strică și nu mucegăiește (nici după ani), dar dacă lași o bucățică de pâine câteva zile, în aceleași condiții ca și anafura, mucegăiește;
-
Mie deseori mi s-a mucegait,dupa cateva zile.De aceea nici nu mai aduc acasa, ca nu-mi place sa o arunc.(IDEM)
Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
-- de Paști se aprinde singură Lumina Sfântă la Ierusalim, în Biserica Sf. Mormânt;
-
Despre acest subiect exista o explicatie stiintifica : utilizarea fosforului alb,care in contact cu oxigenul din aer, se aprinde "din senin",face flacara, la interval cam de jumatate de ora dupa ce a fost pulverizat.Dar asta nu explica desigur, de ce flacara NU ARDE.Deci exista dovezi si multe marturii care spun ca in primele minute, poti pune flacara pe maini, pe fatza, etc,pt ca NU TE ARDE.

Last edited by Melissa; 06.02.2011 at 19:14:10.
Reply With Quote