View Single Post
  #5  
Vechi 20.07.2007, 11:43:14
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

M-am gandit ca aceasta poveste reala si mai aproape de zilele noastre poate fi de folos si unora care mai citesc pe forumul asta.
Dar totusi nu am terminat-o in continuare urmeaza:

Apoi i-am zis medicului:
-Ati vazut ca v-ati inselat?
-Nimic nu era sanatos in tinem, a raspuns el.
-Ce credeti acum? l-am intrebat eu.
-Te-a renascut Atotputernicul.
Atunci i-am zis:
-Daca credeti in Acesta, faceti-va cruce si mergeti la biserica!
Medicul s-a inrosit caci era evreu.Am adugat:
-Faceti-va placut lui Dumnezeu!
Dupa aceea am iesit din spital si l-am chemat pe preotul pe care mai inainte il batjocoream si il necajeam, numindu-l pomanagiu. I-am povestit tot ce mi s-a intamplat si m-am spovedit si m-am impartasit cu sfintele Taine ale lui Hristos.L-am chemat sa-mi binecuvinteze casa, pentru ca pana atunci in ea impartise pacatul, desfraul, betia si batjocura.
In ziua de astazi, eu, pacatoasa Claudia, in varsta de 40 de ani, cu ajutorul lui Dumnezeu si al Imparatesei Ceresti, traiesc crestineste. Merg regulat la biserica si domnul ma sprijina. Ma viziteaza oameni din toate colturile lumii si eu le povestesc tuturor cate mi s-au petrecut, cate am vazut si cate am auzit.Cu ajutorul lui Dumnezeu ii primesc pe toti, le povestesc la toti cum eram inainte, ce mi s-a intamplat si din ce cauza sunt acum credincioasa.
Slavit sa fie Dumnezeul nostru! Ii povatuiesc pe toti sa aiba grija cum traiesc, pentru ca exista cu adevarat alta lume si alta viata, iar fiecare va da socoteala pentru lucrarile lui pamantesti si dupa masura acestora va avea rasplata sau pedeapsa dreapta si vesnica.
Sa traiti cu totii crestineste si sa va faceti placuti lui Dumnezeu. Amin.
Reply With Quote