View Single Post
  #227  
Vechi 14.03.2015, 03:26:52
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Doamne ajuta!
De cand ELENA s-a intors acasa am vorbit cu ea aproape zilnic pentru a afla toata starea ei sufleteasca si din familie. Desi are dureri inca, e foarte optimista, face pasi prin casa cu un cadru ce merge pe roti si chiar in carje cand e nevoita sa plece de acasa, la control la medic, la gradinita la copii.
Da, e o luptatoare! S-a apucat chiar si de lucrarile ei din contabilitate ajuta de o cunostiinta pe care a angajat-o in acest sens.
Practic vorbind starea ei a ajuns la o " normalitate " . E fericita alaturi de copii si sot ( socrii o ajuta tare mult ) in treburile casnice si cu copii.
Acum doua zile a trebuit sa mearga la control cu proteza de la sold. Se punea problema sa i-o schimbe sau sa fie pastrata cea de 10 ani.
Slava lui Dumnezeu! A scapat de o operatie, intrucat s-a stabilit ca proteza este in stare foarte buna si nu trebuie schimbata.
Acestea sunt noutatile pe care am vrut sa vi le impartasesc si voua, cei care ati pus o vorba buna la " Doamne,Doamne " ca sa o ridice pe ELENA din patul durerii dupa tragicul accident pe care l-a suferit in l.dec.2014.
Din partea Elenei si a mea personal vreau sa inchei cu o urare pentru voi toti care veri citi acest mesaj de multumire:

" Cadoul meu e doar o urare:
Sa va dea Dumnezeu - Binecuvantare!
Sa va rasara-n suflet un boboc de floare.
Floarea draga a sfintirii,
A blandetii si-a iubirii,
Si s-o udati sa creasca-ncet
Pana se face un buchet.
Pe cei din jur sa-i iubiti,
Si din el sa daruiti! " LA MULTI ANI! POST USOR CU FOLOS!
Va imbratisam cu mult drag, Elena si Icamilin
Ma bucur mult pentru sanatea Elenei si pentru tine Ica o femeie de nadejde.
Post usor va doresc si eu.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote