Subiect: parerea mea
View Single Post
  #4  
Vechi 09.12.2009, 11:56:04
Order66 Order66 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.12.2009
Mesaje: 33
Implicit

Citat:
Pentru ca omul a ales sa traiasca independent de Dumnezeu,
De ce vorbesti despre om la modul general?Sunt o gramada de credinciosi adevarati.
Citat:
amenii au ales sa traiasca dupa bunul lor plac si sa conduca lumea dupa stupida lor stiinta
Eu te intreb,calculatorul dupa care scrii tu,dupa ce stiinta a fost facut?
Medicamentele pe care le iei cand esti bolnav,dupa ce stiinta au fost facute?
Masina pe care o conduci(am presupus ca ai o masina),dupa care stiinta a fost facuta?

Ma irita ingrozitor de mult afirmatia ta.Un om ca tine are posibilitatea sa inconjoare globul in 24 de ore,are posibilitatea sa comunice cu alti oameni de pe Pamant la mii de KM distanta prin intermediul telefonului,cu un delay foarte foarte mic,sau prin intermediul calculatorului,are un acoperis deasupra capului....
Pe scurt:de ce insulti stiinta asta care a facut atata bine lumii?Nu uita ca datorita stiintei s-a dublat speranta de viata si s-au facut alte lucruri minunate...
Si apropo,sunt oameni care nu traiesc dupa bunul lor plac si care au ales sa fie credinciosi la extrem,care nu tolereaza sexul,petrecerile si alte chestii d'astea.Asa ca nu mai generaliza.
Citat:
Asta s-a si intamplat si iata de ce sunt atatea suferinte in lume.Cred ca ti-am raspuns la intrebare
Deci,daca nu il urmezi pe Dumnezeu,el se departeaza de tine si daca patesti ceva rau,nu-i mai pasa de tine?

Nu,nu mi-ai raspuns la intrebare.Vreau sa stiu de ce Dumnezeu a facut El Insusi atatea masacre in VT?apropo,nu zic ca nu exista pasaje in VT si NT in care se arata iubirea lui Dumnezeu.Eu cred ca un zeu atotputernit,atotiubitor si atotstiutor nu ar fi apelat la violenta ca sa restabileasca ordinea.Dupa parerea mea,ar fi facut ceva extraordinar.

Citat:
E bine ca te-ai oprit la doi de 6. daca mai puneai unul intram la idei.
Si ce,daca erau 3 de 6,eram posedat,nu?:)
UIte,mie imi place numarul 666.Asta inseamna ca sunt satanist?Aparentele inseala,sa stii :)
Reply With Quote