View Single Post
  #18  
Vechi 02.01.2021, 21:37:32
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Cei ce pun mai presus Țara decât pe Domnul ei (Hristos), sunt niște fă-țar-ici.
Cei ce pun mai presus lumea decât țara lor și decât Domnul țării lor sunt niște fă-țar-nici ce se dau altruiști.

În loc de toate astea de ce să nu facem noi politica lui Christos? AUR e un partid de băieți cultivați care vor să facă politica noastră, a patrioților ortodocși. Nu e puțin să obți la prima participare în alegeri 10-12%.

Nu ne place Băsescu și PMP, nu ne place Iohannis și PNL, nu ne place Ciolanu, ciuma roșie și PSD, nu ne place Bârna-Cio(p)loșită, neomarxistă și PLUSR, nu ne plac ungurii și UDMR, nici rromii și nici alte minorități naționale, armeni, turci, tătari, lipoveni, evrei, sași, secui, bulgari, sârbi, italieni, etc. Nu ne plac nici americanii, chinejii, arabii, africanii de culoare care au ales România ca destinație. Atunci să ne reorientăm spre AUR. Ei susți valorile ortodoxiei.


Mi-e frică doar să nu vină epoca de AUR în care ne promitea comunismul naționalist al lui Ceaușescu Nicolait că ne va duce după democrația originală de 30 de ani, cea cu fața umană, a lui Iliescuilici.

Ei cu banii, politicienii vechi, cu aurul, cu banii, privilegiile și cu toate resursele și bugetele țării, noi cu AURul ca partid... mulțumiți că însfârșit putem vota cu ai noștrii că până acum am votat mereu cu ai lor.

Deci nu ne putem plânge, acum avem de unde alege. Patrioții ortodocși vor vota cu AURul până ne exclud străinii din europa lor. Atunci vom avea și noi o patrie, o țară liberă ca englejii, că de 70 și ceva de ani ne-au confiscat-o ca pe revoluție încât am ajuns o colonie, o bătaie de joc.

Acum avem speranțe noi pentru că ”avem di tăăăti” vorba moldoveanului de tarabă, avem de unde ne alege viitorul, numai să treacă pandemia:

PSD, PNL, PLUSR, AUR, UDMR, PMP, ProRO, PER, PPUSL,etc... (păcat că psd, ppusl și udmr nu sunt partide ci boli mortale incurabile, ciuma roșie și hul-ire-dentism)
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 02.01.2021 at 21:46:24.
Reply With Quote