View Single Post
  #55  
Vechi 22.01.2021, 12:13:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit Nu poti dialoga. Ti-am bolduit minciunile-nesimtirile la adresa mea!

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti incapabil sa urmaresti un fir al discutiei.

Esti incapabil sa oferi un argument si o argumentatie.

Doar ocolesti orice argument iti spun prin abureli si prostii.

Adica eu zic una si tu zici povesti.

Din pacate in dezbaterea asta ajungem sa vorbim despre informatie din realitatea existenta obtinuta din realitatea xeistna prin obserbabilitate si aberatiile tale.

PAMANTUL ESTE SFERIC pentru ca:


1. Exista poze - argument de observabilitate directa
2. Exista stiinta - argument de procesare rationala a informatiei si corelare complexa a ifnormatiei
3. Exista aplicatii - argument de utilizare directa a infroamtiei din observabilitatea directa.


Pamantul nu este plan petnru ca:
- nu ai nici un argument aici, pentru ca nu poti distruge argumetnel anteroare fiind ifnormatie directa
- nu exista nici o teorie stiintifica
- toate asa numitele dovezi nu sunt dovezi ci sunt concluzii indirecte presupuse ca ar combate sfericitatea si ar aduce pesemne planeitatea si sunt prin inforamtii false fabricatae


Este o idiotenie sa contesti ce se vede cu ochiul liber.

Fiecare este liber sa fie idiot in nume propriu si sa nu accepte ca daca vede o bila sa ii zica moneda..

Este un tip specific de idiotenie, prin prostire. Sunt mase multe care pot fi prostite in acest fel, cred ca te numeri intr-o astfel de masa.


Iar legat de ce zice scriptura, nu exista la nici un sfant parinte airmatia ca pamantul este rotund. da-mi te rog sa vad si eu de unde tragi concluzia asta.
Ba din contra, planetele si intreg cosmosul marturiseste sfericitatae nicidecum planeitate.

Toate planetele sunt observabile si rotunde, doar pamantul este moneda lui Moroco...

Exista un punct la care logica inceteaza si incepe idiotenia si prostia, cred ca ai atins aceasta limita in acest caz in care observabiltiatea directa este contrazisa de concluziile nevalidate in nici un fel...

Si apropo, ca sa aduc un argument final, tot nu ai pus nici o imagine pentru teoria ta, dupa X posturi, ceea ce imi sustine deplin argumetnatia mea ca habar nu ai despre ce vorbesti si ca nici un minim de dovezi nu poti aduce si evident ai sa ocolesti DOVEZILE REALE neputand aduce DOVADA ZERO - O FOTOGRAFIE....


Ce aduci tu sunt pseudo-dovezi si pseudo-argumente si negatie, adica tocmai tipul de argumentare folosita de negationisti si conspiratori. Tipologia asta de argumentare este una conspirationista, negationistia care nu are legatura cu normalitatea ci are legatura cu paranoia....



Daca exista o virgula din ce zici tu toti sfintii parinti vorbeau de teoria PACMAN3D... din pacate nici unul nu era nici preocupat nici nu stiau de asta... adica hai du-te la plimbare ca nu stii despre ce vorbesti.


Deci esti sectar sau in zona aia, procesat mental foarte bine fara simt critic fara discernamant si capacitate de a rationa logic.

Deci asta cu pamantul este PLAT este noul facebook, noua moda acum.... Deci este o miscare facuta de sectari fabricata prin retorica sectara...




Faptul ca poti aduce indoiala asupra unor lucruri nu insaemna ca este real ce zici...

Pot sa iti spun ca in curand o sa iasa cel care a produs aberatia asta si o sa spuna public ca a mintit...




Deci este exact ce am spus: infirma informatia primara formuland un conspirationism... si fabrica informatie falsa producand o teorie... ABERATIIPLIMBATE DE O GRAMADA DE NEBUNI.

Vad ca ai ivnatat bine lectia lor...

https://www.youtube.com/watch?v=06bvdFK3vVU


Deci NU EXISTA NICI UN OM DE STIINTA CARE SA SPRIJINE ACEASTA TEORIE

James Bullock - Profesor de Fizica si Astroniomie la Universitatea din California Irvina ofera aceeasi argumetnare impotriva aberatiilor - observatii directe de 2000 de ani... fizica, aplicatii.

Omule esti nebun !!! Nu exista nici un fizician care sa sustina nebunia voatra, sunteti o gramada de soferi de tir adunati care nu stiti sa va semnati dar va dati cu parerea despre fizica geometrie si bun simt.


Deci este tare ca seful acestei miscari este un ... Mark Sargent. Si metoda lui de argumentare este IGNORANATA.

Ignora toate observatiile stiintifice pentru ca.. poate pentru ca isi permite ignoranta.

Explicatia lui standard: TOTUL ESTE O CONSPIRATIE... foarte buna explicatia de la un sofer de tir, sau ce este...
Imi dai lectii de argumentatie ”ortodoxa” scriind din dreptul icoanei unui sfant ca Grigorie Palama in timp ce vorbesti si scrii ca intrun bar de muncitori, ca intro carciuma adresandu-mi calomnii si denigrari fara numar. Cine te crezi sa-ti permiti sa ma insulti la fiecare propozitie? Tot ce scrii despre mine sunt inventii. Ce am eu cu cei ce sustin pamantul plat ca moneda, ca farfurie? N-am auzit in viata mea de Mark Sargent. Nu-s convis ca esti roman, am impresia ca esti un strain din ceva tara caci te exprimi foarte greu si scri foarte ciudat, e foarte greu de inteles ce vrei sa spui, totusi fac efortul. Invata sa dialoghezi si sa respecti pe cei cu care dialoghezi cu atat mai mult cu cat ei sunt ortodocsi ca mine, te invata adevarul Adevarat, marturisesc pe Hristos prin Har si pe Cuvantul lui Dumnezeu. Felul asta de a discuta in care argumentul principal e insulta, calomnia, denigrarea, atacul la persoana a interlocutorului mi se pare vrednic de ghetou, de bordel, de gheena!

Te rog frumos sa-ti revi. Nu te-am jignit, nu ti-am facut niciun rau. Nu am voie sa sustin pe un forum ortodox SCRIPTURA si teoria mea proprie PacMan3D-nD care e conform scripturii? Ba am voie si nu gresec deloc. De ce nu suporti sa am alta parere ca cei ce msustin sfericitatea pamantului sau teoria heliocentrica? Ce anume te face sa arunci atatea hule la adresa mea cu atata agresivitate. Ce ai domnule gpalama? Urmareste ca ti-am bolduit felul urat in care dialoghezi. Astea nu sunt argumente ci agresiuni, batjocuri la adresa mea. Daca tu nu pricepi ce scriu sau nu poti accepta sa citesti si eventual sa contrazici cu argumente serioase, intrun dialog serios, inseamna ca ai o patima idoleasca si nu vrei decat sa distrugi subiectul de discutie. Pe cine deranjeaza daca pamantul nu e sferic? Esti platit de ei? Ai interese directe incat ti-e frica sa nu-ti pierzi sustinatorii teoriei pamantului sferic? Nu ai adus niciun argument in favoarea teoriei pamantului sferic decat animatiile cu satelitii pe post de muste si pozele fabricate in photoshop si sustii ca tu ai vazut pamantul rotund. Ce sens are sa dialogam ca surzii si ca orbii? Practic felul tau de a dialoga este de a ma provoca sau a ma ispiti sa reactionez si au agresiv. N-am s-o fac pentru ca eu iubesc persoanele cu care stau de vorba si impreuna cu Domnul Hristos lupt nu cu sangele si trupul ci cu minciuna, rautatea (mea) si cu puterile demonilor din vazduhuri care ne taresc in ispita sa ne sinucidem provocand altora sinucidere.

Deci dragul meu, te calmeaza si leapada invectivele cu care ma califici in fel si chip, pe care ti le-am bolduit ca sa-ti dai seama ce faci. Daca vrei sa discutam la subiect atunci rezuma-te la subiect si evita sa calomniezi si sa denigrezi persoana cu care dialoghezi. (Nu sunt nebun, nici sectant, nici nu sustin teoriile pamantului plat farfurie-moneda, nici teoriile altora, nici teorii sectante, nu sunt nici troll, nici nu distrug subiectul, nici nu debitez minciuni, teorii absurde, vise umede, nici obscurantist sau ateu sau pagan sau prost nu sunt. Sunt Crestin-Ortodox practicant ce se roaga, merge la biserica si asculta Liturghia, cred si in Cuvant, nu sunt sofer de tir ci sunt inginer electronist si informatician caci am terminat UTCluj sectia Electronica si Telecomunicatii in 1992 si am facut si cursuri de programare, am diploma si de analist programator, lucrez ca inginer de sistem in Cluj. Deci te rog termina cu jignirile si calomniile la adresa mea. Crezi ca ai putea?)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.01.2021 at 12:19:46.