View Single Post
  #69  
Vechi 22.01.2021, 18:25:33
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Functionarea GPS, un gif animat cu pamantul sferic dupa care se invart satelitii ca mustele si o poza trucata cu pamantul sferic reeditata in photoshop ca sa se vada curbura si ca seamana cu o bila?
Deci asta se numeste PROSTIE si NEGATIE.
Nu te contrazic. Daca astea sunt argumente in favoarea sfericismului-geocentrist atunci asa este.

Citat:
Esti un NEGATIONIST. Negi FAPTE ADEVARATE care EXISTA.
Sigur ca exista, oamenii au pus la punct sa functioneze GPSul, oamenii au facut giful animat si tot ei au pozat si au reeditat in photoshop poza ca sa iasa un pamant sferic si sa se vada curbura. Sunt fapte, sunt dovezi pentru altii, nu pentru oamenii seriosi.

Citat:
Din pacate asta este prostie
Asa este, nu neg.

Citat:
Nu poti transforma o tehnologie care exista si care functioneaza si care este ADOPTATA DE MILIARDE DE OAMENI in nimic doar pentru ca tie nu iti convine.
Mie imi convine si tehnologia si functionarea doar ca ea nu poate confirma ca pamantul este sferic. Ea foloseste in identificare o modelare cu pamant sferic si cu sistem de coordonate polar, sferic, vectorial. Asa au conceput ei softul. Ar fi mers la fel de bine daca modelau o harta plana si foloseau un sistem de referinta cartezian, ortogonal. Deci nu neg GPSul ci sustin foarte clar ca nu este un argument ca sa sustina sau sa infirme taoria. In orice spatiu cu trei receptori nesituati pe o axa si cu o sursa de semnal poti identifica locul din care se emite semnalul. Deci nu neg functioanarea.

Citat:
Deja esti in sfera paranoii in sfera nimic nu exista. De aici incolo nici ajutorul medical specializat nu iti mai poate fi de ajutor.
Ti se pare ca sustin ca nimic nu exista? Am sustinut asa ceva vreodata?

Am sustinut teoria PacMan3d-Nd care confirma scriptura deci cred ca si Dumnezeu exista care este Creatorul a toate cele bune de care profitam noi.

Citat:
Se negi ca exista un telefon mobil in fata ta, ca telefonul ala iti arata poziatia corect sai ca foloseste o tehnologie cu pamantul sfera - LUCRU ACCEPTAT DE MILIARDE DE OAMENI este NEGATIONISM.
Nu neg nici asta. Telefonia mobila nu foloseste modelul cu pamant sferic ci antenele GSM sunt pe cladiri, pe stalpi inalti si exista o retea de antene care acopera harta plana si oricand poate sa stie din ce zona suni. Mergand cu masina treci dintro zona de acoperire in alta fara sa ti se intrerupa convorbirea. N-am cum sa neg aparatele pe care le folosesc la servici. Arunci tu fumigene din astea in speranta ca tehnologia e un argument pentru teoria sferica-geocentrista.

Citat:
Din punctul asta du-te la un duhovnic undeva si intreaba oameni normali la cap pentru ca ai probleme mari...
Iar incepi? Pai e normal sa crezi ca am nevoie de medic dupa ce afirmi minciuni despre mine si apoi le mai si crezi. E normal sa-mi faci apoi si recomandari. Eu insa nu te-as sfatui sa te duci la medicii psihologi sau psihiatrii ca astia au niste teorii si practici mai absurde si mai rele ca cele despre pamant.

Citat:
Si da, daca ai sa continui pe calea asta o sa te agate diavolul cu ceva pentru ca este un HABOTNIC INCORIGIBIL si mai rau ESTI FARA DUHOVNIC!!!
Preotul bisericii ORTODOXE e duhovnicul si il respectam, il ascultam. Nu trebuie sa ma trimiti tu.

Citat:
Pentru ca daca aveai duhovnic acela te putea povatui. Vezi ca ai apucat-o pe cai gresite si mergi dupa mintea ta si nu te povatuiesti.
Nu-mi purta mie de grija sau nu stii ce se canta la Liturghie? ”Grija lumeasca sa o lepadam!” Se vede ca esti ortodox doar cu avatarul.

Citat:
Noi aici suntem sa ne povatuim. Vezi ca esti pe cai gresite. Da-mi un raspuns saptamana viitoarae ce iti zice duhovnicul pe paranoia asta... Sau si el greseste si toata biserica greseste.
Deci acuma tu esti toata biserica si sunteti impreuna toti cei ce ma povatuiti? Aici suntem nu sa ne povatuim, de povatuit ne povatuieste Duhovnicul, parintele, aici suntem sa discutam frateste si sa ne luminam, sa marturisim Credinta. Sigur ca ne mai si povatuim, dar nu la modul ipocrit pe care il faci dumneata. In timp ce ma calomniezi si ma denigrezi non stop ma mai si ”povatuiesti”. Ce sa fac? Te iert. Sterg scuipatul si rabd mai departe.

Citat:
Dragula, vezi tu, chestia asta cu pamantul este bila sau plat este o chestie macro, o informatie majora care nu poate fi ratata astazi atat de usor si nici fabricata, masluita cum elucubrezi tu de 20 de posturi.
Nu elucubrez. Tu spui ca elucubrez. Eu discut crestineste. Nu fabric nimic, nu masluiesc nimic. Cei cu gifuri animate si cu poze reeditate masluiesc. Prietenii tai de la NASA marca HollyWood cu transmisii in direct de pe Luna, cei cu miliardele de km pana la stele si cu miliardele de ani de la BigBang, cei cu milioanele de ani vechime de la scheletele dionzaurilor datate cu C14 radioactiv si asa mai departe.

Citat:
Informatii de tipul asta sunt IMPOSIBL de faslificat, fiind mii de moduri de a validat experiemental acest lucru independent de orice ar zice cineva.
Ce informatii? La ce te referi? La informatia ca pamantul ar fi sfera? Pai de mii de ani omenirea a crezut in tot felul de minciuni si in tot felul de teorii false negand Scripturile. Nu falsificau nimic asa credea caci i-a pacalit cate un eretic, cate un ”intelept”, cate un duh rau, inger cazut, pe care l-au luat de zeu sau de inger sfant .

Citat:
Du-te la Biserica si te povatuieste mai bine ia povata pentru ca pe incapatanati ca tine ii rapeste imediat diavolul din Biserica...
Nu e incapatanare la cei ce marturisesc Adevarul ci la cei ce sustin minciuni gen pamant sferic ce se roteste in jurul axei sale sau in jurul soarelui sau ca se afla pe un glob in centrul creatiei incat dincolo de ceruri si de apele de sus mai avem un cer de deasupra cerurilor si tot asa mai departe separate de pamanturi fizice si de ape fizice. Nu-i exclus, dar deocamdata raman la teoria mea, la PacMan3D-nD care e conform scripturii si a realitatii. E normal sa nu ma iau dupa lume si asta nu e incapatanare ci Credinta!


Citat:
Tu intelegi ca ai iesit din Biserica cu o paranoia a unuia care da nebunii in lume ?? Tu intelegi ca ai parasit Biserica cu nebunia asta? Poti sa te duci la Biserica de mii de ori, prin chestia asta te-ai rupt de Biserica.
Nu zau. Adica nu e valabil ce este scris in scriptura ca zici tu? Adica nu sunt in biserica ortodoxa ca zici tu? Ca tu crezi in pamantul sferic si in teoriile lumii eu sunt rupt de biserica? Mai vi cu multe amenintari si infricosari? Mai arunci cu multe fumigene toxice si cu ingroziri? Esti la fel ca ighemonii care chinuiau sfintii ca sa creada in idolii lor.

Citat:
Vezi ca ruperea de Biserica este prin nebunii.
Ma mir ca nu te uiti in oglinda si la textele pe care le emiti. Tragi semnale de alarma? Care este nebunia? Ca zici tu si ca repeti asta intruna ca sa socoteasca unii ”nebunia” mea un argument decredibilizant la adresa mea si credibilizant la adresa ta? Nu asa se dialogheaza! Dar nu-ti alegi interlocutorii asa ca multumesc Domnului ca este cineva cu care pot sa stau de vorba, frateste. Asa sunt fratii ”ortodocsi”, din eretic, prost, nebun, sectant, satanist, rupt, nerusinat nu te scot. Sa stii ca ma doare deja gura de cat te iert pentru insulte si calomnii. Ar fi cazul sa incetezi cu insultele. Rezuma-te la subiect. Gandeste-te ca vorbesti cu calculatorul. N-are rost sa-l tot acuzi daca te bate la sah! Ok?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.01.2021 at 18:38:05.