View Single Post
  #3  
Vechi 17.04.2007, 14:55:47
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de cristiboss56
De ce suferim noi,oamenii,in aceasta viata si in cea de dincolo? Care sunt cauzele care genereaza necazurile noastre cotidiene? Cum putem noi sa ne salvam si sa iesim din aceste crize? Cum putem sa ne vindecam arborele genealogic al familiei noastre si neamului nostru?. Si intrebarile ar putea continua.Toate raspunsurile si antidoturile Biserica noastra ortodoxa ni le ofera prin Sfintele Taine pe care Mintuitorul nostru Iisus Hristos ni le-a lasat mostenire. In special trei sint cauzele care genereaza suferintele si greutatile uneori insuportabile, pe care le intilnim si ni se intimpla in aceasta viata paminteasca. 1 REPERCURSIUNILE PACATELOR PARINTILOR ASUPRA COPIILOR. 2 - PACATELE NOASTRE PERSONALE PE CARE LE-AM FACUT SI PENTRU CARE SUFERIM. 3- RAUTATEA APROAPELUI NOSTRU MATERIALIZATA PRIN ACTE OCULTE. Va propun sa discutam si sa vedem parerea voastra despre aceasta tema, a suferintei si a cauzelor.
suferinta cristi= iubire. iubire =jertfa. jertfa=mantuire, sa rabdam cristi sa rabdam fara sa intrebam de ce??!! intreband alungam cununa...te rog cu dragoste sa primim fara sa spunem de ce..sa spunem Doamne da-mi putere sa duc ceea ce Tu din Iubire imi daruiesti mie multa pacatoasei....cu dragoste jenica
Reply With Quote