View Single Post
  #2  
Vechi 08.06.2007, 08:39:15
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreimarian
Supun atentiei voastre urmatoarea situatie : exista persoane , atat baieti cat si fete , si inca dintre cei credinciosi , care frecventeaza saituri matrimoniale , si unele chiar crestine. Este recomandabil sa se faca asa ceva ? Se poate spune ca nu au incredere in Dumnezeu , sau nadejede , sau rabdare ? Ce se obtine procedand asa ? Cum vedeti ? ( Si ,mai ales, argumentati-va pozitia. )
exista site-uri crestine matrimoniale? zi-mi si mie unul:p:D

acum serios vorbind nu stiu ce sa spun... chestia e alta cu Dumnezeu ( dupa parerea mea )... El nu lucreaza doar intr-un anumit fel si daca vrei sa ai parte de ajutorul Lui trebuie sa faci cum spune El ( sau cum credem noi ca spune El )... El poate lucra pentru unii prin aceste site-uri, caile Domnului sunt necunoscute... Incercarea moarte n-are asa ca n-am nimic impotriva. Dar ma gandesc din alt punct de vedere. Daca Dumnezeu ne va pune persoana in cale doar atunci cand e momentul potrivit atunci acesti oameni care au facut anunturi vor avea parte de unele dezamagiri si n-are rost. Dar in acelasi timp poate Dumnezeu lucreaza pt unii prin aceste site-uri. cea mai buna solutia cred ca e discutia cu duhovnicul. O mica rugaciune ca Insusi Dumnezeu sa vorbeasca prin gura duhovnicul si apoi mergem la duhovnic si aflam raspunsul lui Dumnezeu ( slava Domnului pt duhovnici...:D cand nu stii ceva repede la duhovnic ca el trebuie sa le stie toate )
Reply With Quote