View Single Post
  #384  
Vechi 31.03.2018, 23:29:53
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Exemplul nu este concludent, în acele vremuri omenii erau mai responsabili.

Dacă erai femeie te invitam să fii exemplu în cazul vaccinului HPV. :)

Că tot veni vorba de grădiniță, copii de ce stau mai mult pe acasă?
Stai un pic sa fim intelesi, eu sunt ptr o oarecare forma de obligativitate,dar ptr un set de Vaccinuri a unor boli uzuale antivariola, antiTBC,antipoliomelitic etc.
Revenind la ce ai spus cu vaccinul HPV. Doi tineri virgini cum pot da de virusul asta explica-mi te rog? Nu imi place sa fim luati de cobai. Ptr ce sa iau obligatoriu un vaccin, ptr un virus care se ia cu transmitere sexuala? Deci in nici un caz nu sunt ptr o obligativitate,asa aiurea, ptr un virus care poate fi necesar unor oameni, care au dus o viata dezordonata lipsita de morala.

In acelasi timp nu sunt de acord cu a sta cu frica in san, o viata intreaga.Cunosc pe cineva care este antivaccin.Mancarea copilului este bagat in pungi in frigider. Cand a venit bunica care a avut cu zeci de ani in urma hepatita,nu stiu de care dar am inteles netransmisibila dupa zeci de ani, iau spus clar astea sunt tacamurile tale,tu ai sa manaci separat.Parca era ciumata. Ea a avut ca un soc de tratamentul la care a fost expusa. Pai nu inteleg, ce vor face daca se imbolnavesc la scoala copii ,ce vor face? Microbii circula.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote