Subiect: inchisoarea
View Single Post
  #50  
Vechi 19.08.2011, 02:20:33
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Secretul !

Nu pot sa inchei, totusi, fara sa va impartasesc "secretul" meu, "arma" pe care am folosit-o pentru a rezista, pentru a nu ma deteriora ca om sub presiunea atator necazuri iscate din neintelegerile cu fosta sotie.
Doamna, va spun cu toata sinceritatea, din experienta personala: cand a fost cel mai greu, cand nu mai era nici un chip sa avem o relatie omeneasca, ei bine: pur si simplu am mers la biserica, am plans mult si m-am rugat Bunului Dumnezeu sa aiba mila de ea, de noi si de copilasul nostru. De ani intregi ma rog pentru ea. Daca nu zilnic, in orice caz nu ratez nici o slujba la biserica fara sa ma rog pentru ea.
E o pace sufleteasca de nespus ca urmare a acestor rugaciuni, e bucurie cum nu va pot spune...
Din ce se poarta mai rau (din pacate are multa imaginatie pentru discordie...), din aia ma rog mai tare si ... sunt mai linistit. Iar ei ii merge tot mai bine, pe toate planurile (exceptind resentimentele fata de mine), slava Domnului! S-a recasatorit, are acum o fetita - bebelus, familia e prospera, baiatul nostru creste frumos.
Vedeti cate roade aduce o "simpla" rugaciune pentru cel care ne nedreptateste?...
Uneori, cand imi e greu totusi sa ma rog, pur si simplu ma silesc sa fac asta si, dupa cateva clipe,gata! Sufletul meu nu mai plange, ci canta! Si Domnului slava pentru toate minunile acestea pe care doar El ni le daruieste prin marea lui Dragoste. AMIN+
Reply With Quote