Subiect: despre iubire
View Single Post
  #27  
Vechi 20.04.2012, 19:47:36
CelMandru's Avatar
CelMandru CelMandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dobra Daniela Vezi mesajul
doar am vrut sa intzeleg mai multe despre iubire pt ca am sentimentul ca o cunosc foarte putzin
Citat:
În prealabil postat de Dobra Daniela Vezi mesajul
fizic ma imbolnavesc tot mereu
Citat:
În prealabil postat de Dobra Daniela Vezi mesajul
dar ma simt din ce in ce mai slaba
Citat:
În prealabil postat de Dobra Daniela Vezi mesajul
mereu ajung sa ma simt insingurata
Citat:
În prealabil postat de Dobra Daniela Vezi mesajul
nu pricep nimic
Citat:
În prealabil postat de Dobra Daniela Vezi mesajul
nu mi-e frica de suferintza
Seamănă izbitor cu ce mi se-ntâmplă și mie de multe ori, ba încă pare mai blânduț. Uneori mă gândesc că unora le e mai rău, crezând că astfel mă voi simți mai bine, dar nu-i așa, căci asta-i coana noastră binecunoscută - deznădejdea, care are gheare ascuțite ce se înfig adânc în inimă dacă uităm de cine să ascultăm. Eu mi-am spus părerea mai sus, și te rog să mă ierți dacă crezi că postarea acesta-i pe lângă, dar vreau să-ți arăt că și altora li se-ntâmplă. Și într-adevăr îți trebuie răbdare cu ditamai carul inimaginabil de mare, dar nu uita că Dumnezeu nu ne dă mai mult decât putem duce, și că ne vrea binele întotdeauna.

Citat:
În prealabil postat de Dobra Daniela Vezi mesajul
ma tem doar sa nu raman departe de Dumnezeu
Asta da. Concentrează-te pe asta, dar cu nădejde. De unde nădejde? A zis Mosh-Neagu adineauri de unde - din spatele icoanei. Eu cred că ești deja pe calea cea bună și Maica Domnului n-o să te lase. Înseninează-te soro, că nu ești singură!
__________________
"A fost întrebat avva Ammona ce este calea cea strâmtă și îngustă, și a zis: calea strâmtă și îngustă înseamnă a-ți struni gândurile, și a-ți nimici voia ta, de dragul lui Dumnezeu. Asta înseamnă „iată noi am lăsat toate și ți-am urmat Ție“ (Matei, XIX, 27.)." (Despre avva Ammona, Patericul Egiptean)

Last edited by CelMandru; 23.04.2012 at 13:21:15.
Reply With Quote