View Single Post
  #17  
Vechi 24.11.2010, 09:08:34
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de VladCat Vezi mesajul
Paisie Aghioritul spunea ca ca daca un duhovnic refuza prea mult timp sa iti dea iertarea sa iti gasesti alt duhovnic care sa ti-o dea....nu are legatura cu cazul de fata dar se intelege ca exista situatii in care trebuie sa iti schimbi duhovnicul....numai ca eu cred ca inainte trebuie sa porti o discutie suta la suta sincera cu el
parintele meu duhovnic,pentru mine este primul parinte care ma duce pe drumul cel bun,uneori imi puneam intrebari mie, ca unui pacatos, oare de ce este asa aspru cu mine.intoleranta la pacat face duhovnicul aspru, in rest e capabil de atita iubire si rabdare cit nici nu mi -am imaginat.din mina duhovnicului vom primi mintuirea prin sfintele taine[impartasania]fara de care nu avem partasie cu Domnul.cu totii poate vrem sa fie mai ingaduitori cu noi dar asta nu se poate caci se va repeta pacatul sau vom deveni superficiali ceia-ce nu imi doresc.sa ne inarmam cu,curatia trupeasca si sufleteasca, multa rabdare si sa nu incercam noi mirenii sa judecam pe cel ce prin gura lui vorbeste chear IIsus Domnul


sa luam aminte pace tuturor-si duhului tau
Reply With Quote