Subiect: Muzica sectanta
View Single Post
  #37  
Vechi 17.09.2010, 10:00:07
penticostalulmantuibil penticostalulmantuibil is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.04.2010
Locație: Constanta
Religia: Protestant
Mesaje: 649
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru penticostalulmantuibil Send a message via Skype™ to penticostalulmantuibil
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Rugaciunile si cantarile bisericesti ale oamenilor sunt din cele mai diverse sa inteleg. Nu?
Da.
Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Cei care urla si tipa, si topaie pe rep, , dance, disco si spun ca ...
Nu agreez muzica rap sau dance. Am alte gusturi.
Sunt cantece crestine africane (de exemplu ) cu care, cat as incerca, nu ma pot identifica.

Dar nu pot sa spun ca tot ce este diferit de mine e rau si gresit.
Dar nici nu pot afirma ca cei care canta altfel decat mine sunt pierduti.

Si am un dinte impotriva celor care se cred atotstiutori si cred ca toti cei care sunt diferiti de ei sunt pe nicaieri.
Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Tot ce iti tulbura simturile si te indeamna la pacat nu are nimic sfant in el. Cu siguranta ca acei tineri vor pleca de la acel spectacol incantati, se vor aduna la o terasa sa dea pe gat cateva beri cu convingerea ca uite si Dumnezeu accepta asa ceva.
Sunteti profet cumva?
De unde aveti dumneavoastra siguranta ca se duc la o terasa sa dea pe gat cateva beri?

Sunt multi tineri evanghelici care n-au dat pe gat nici o bere in toata viata lor. Nu va mai grabiti spre judecata!

P.S. Nu ma simt dator sa-i apar pe tinerii din clip. Ceea ce eu am afirmat este ca exista multe tipuri de muzica in care Dumnezeu poate fi laudat. Iertati-ma, in opinia mea, muzica bizantina este unul dintre ele, nu singurul.