View Single Post
  #283  
Vechi 18.09.2010, 17:24:54
Pr.Gheorghe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de adiandrea6 Vezi mesajul
Am raspuns deja pe un alt topic, nu stiam ca o sa imi puneti aceasta intrebare. Deci va raspund inca o data: ascult de tot ceea ce imi spuneti, daca invatatura dumneavoastra este in acord cu cea a lui Hristos si nu ascult daca este contrara a ceea ce a invatat El, si asta nu pentru ca as fi eu cineva special asa cum m-ati judecat (si ar fi bine sa invatati sa nu mai judecati semenii), ci pentru ca Iisus mi-a zis sa nu numesc pe nimeni Invatator decat pe El, iar de ascultat mi-a spus sa ii ascult pe cei trimisi sa spuna Cuvantul Sau, deci DOAR in acest Cuvant al Sau ascult si nu in altele.
Asa ca in continuare astept sa va faceti ceea ce tine de datoria dumneavoastra si sa imi aratati care invatatura din ceea ce am spus nu este cea a lui Hristos.
Varianta 1
Pai, soro, zii pe de-a dreptu' ca te doare-n cot de ce-ti zice preotu' si nu mai umbla cu vrajeala!

Varianta 2
Stimata doamna, faptul ca filtrati cuvantul preotului se poate traduce ca fiind neincredere in Harul Preotiei care este de la Hristos si deci, indirect, neincredere in Hristos. Prin credinta crestinul cere cuvant din gura preotului si primeste cuvantul ca fiind de la Datatorul Harului, Hristos. Etc.........

Varianta 1 - continuare
Bre, eu nu spun ca esti varza, dar daca mai spui multe imi schimb parerea!

Varianta 2 - continuare
Ramaneti cu bine doamna, eu plec la rugaciune!


Pentru prima varianta de raspuns mi-a trecut prin cap sa-mi fac un alt cont, dar nu pot sa mint; totusi m-am gandit!
Alege ce varianta de raspuns preferi, eu as alege-o pe a doua, sincer! La aceasta ai si optiunea de a inlocui partea "Etc......" cu ce doreste domnia ta. Sa fiti iubita si inteleasa de Domnul!


Last edit:

"Chestia" cu sistemul bancar era doar o ironie! Iarta-ma, ca si asta este o mancare prea grea pentru domnia ta.

Last edited by Pr.Gheorghe; 18.09.2010 at 17:27:03.
Reply With Quote