View Single Post
  #6  
Vechi 08.12.2010, 11:37:24
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Templier Knight Vezi mesajul
Ma intreb daca Diavolul este ceva real.Ne poate influenta viata cu ceva?.Astept , pareri .dovezi , argumente. Numai bine
Daca exista> ,,Iar după ce a ieșit din corabie, îndată L-a întâmpinat, din morminte, un om cu duh necurat, Care își avea locuința în morminte, și nimeni nu putea să-l lege nici măcar în lanțuri"(Marcu 5:2-3)

Daca ne pot influenta viata> ,,Pentru că de multe ori fiind legat în obezi și lanțuri, el rupea lanțurile, și obezile le sfărâma, și nimeni nu putea să-l potolească;Și neîncetat noaptea și ziua era prin morminte și prin munți, strigând și tăindu-se cu pietre."(Marcu 5:4-5)

Despre numarul lor>,,Și l-a întrebat: Care îți este numele? Și I-a răspuns: Legiune este numele meu, căci suntem mulți. "(Marcu 5:9)

Am zis sa dau un exemplu cat mai clar.Insa ceea mai clara dovada,referitoare la existenta si caderea necuratului, vine din spusele Mantuitorului> ,,Și s-au întors cei șaptezeci (și doi) cu bucurie, zicând: Doamne, și demonii ni se supun în numele Tău.Și le-a zis: Am văzut pe satana ca un fulger căzând din cer. (Luca 10:17-18) .Nu cred ca se poate spune mai clar de atat si nimeni nu poate invoca ca nu a stiut.

Last edited by Scotsman; 08.12.2010 at 11:39:43.
Reply With Quote