View Single Post
  #7  
Vechi 15.02.2012, 17:26:45
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Dupa ce m-am rugat am ajuns la urmatoarea concluzie.

Pentru ca au adus Legea cea Veche apropiind omenirea de Dumnezeu, celor din poporul lui Dumnezeu li s-a dat putere mare pe Pamant. Din nefericire au cazut in gresala si eroare aducand eroarea la multi.

Deci in intelegerea mea sunt 3 forte pe Pamant toate lasate de Dumnezeu, doua probabil urmand s-o ia la tur dupa viata de aici din pacate:
ingerii cazuti cu idolatria: yoga, hinduism, budhism
poporul lui Dumnezeu cu romano catolicismul (vezi cine controleaza averea Vaticanului). protestantismul (vezi ce zice parintele Cleopa cu cine il finanteaza), islamul si altele.
Dumnezeu cu ortodoxia. Aliante cu cine?????? Cu rugaciunea si Dumnezeu sa ne intindem pe tot pamantul si sa ii salvam si pe ceilalti bolnavi. Oamenii nu ne sunt dusmani, religiile care duc oamenii la pierie, da. Rugaciunea ajuta, rugati-va si aflati. Rugati-va sa va mantuiti si va veti mantui. Nu te-ai rugat nu ai aflat. Sa nu ai surprize din astea la judecata finala. Roaga-te pentru asta. Cineva s-a rugat rugaciunea de mai sus de ma pus Dumnezeu sa scriu asta. BOR e singura Biseriuca ortodoxa ce a semnat acordul de la Balamand cu romano catolicii spunand ca se abtine de la prozelitism, adica i s-au legat mainile urmand sa fie lasati liberi protestantii in Romania sa ia suflete sa le duca la iad caci ei nu sunt parte a nici unui acord. Caci acordul leaga mainile la ortodocsi si romano catolici. Pai furtuna si miliaoanele de avorturi bataia lui Dumnezeu pentru ce vine? Pentru ca am fost cuminti?

Last edited by spre_rasarit; 15.02.2012 at 17:42:48.
Reply With Quote