View Single Post
  #10  
Vechi 03.08.2012, 20:33:32
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Inainte de a pune mainile pe tastatura sa scriu ceva,mai intai citesc cu atentie aceste postari caci imi sunt de mare folos si mie!

Asa cum spunea si Ekaterina peste tot ai sansele sa intalnesti persoane mai rautacioase,rele de-a binelea sau chiar diabolice,depinde de situatie.
Demisia nu este o solutie,chiar daca pare foarte imbietoare pe moment,insa te lasa cu lectia neinvatata care se va perpetua la noul loc de munca(posibil).

Si eu ma confrunt cu o situatie similara la serviciu,cu o colega foarte rea care uneori chiar ma impinge fizic din calea ei,strigandu-mi un pardon printre dinti de parca ma injura!
Nu stie ce sa mai faca sa ma scoata din sarite,asa ca apeleaza la orice stratagema,doar doar voi claca.Nici pt mine nu este usor,caci oricat de puternica ma mentin la serviciu,dupa ce plec adevarata furtuna se dezlantuie in mine,sunt deprimata pt atatea nedreptati,ma intreb unde gresesc si mai ales de ce oamenii rai sunt atat de interesati de existenta mea in ultimii ani??

Trebuie sa fie un talc ascuns la acest aspect,dat fiind ca tot timpul am intalnit numai colegi prietenosi,cu care am legat relatii de lunga durata.
Cand m-am rugat pt ea,lucrurile au fost mai bune o perioada iar acum ca am incetat rugaciunea,au aparut.
Mi-a facut multe nedreptati,de aceea primul gand la adresa ei nu este prietenos,insa...ma fortez sa n-o urasc(desi pare floare la ureche este deosebit de greu pt o incepatoare ca mine in lectia smereniei.

De fapt exista o diferenta intre umilinta si smerenie?


Iti doresc sa ai puterea sa treci peste aceste rautati,fara ura si resentimente,doar cu naivitatea omului ce nu cunoaste rautatea,chiar daca te va durea renuntarea la orgolii.

Daca iti este de folos,sa stii ca nu esti singura :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote