View Single Post
  #113  
Vechi 09.01.2017, 14:12:11
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Din moment ce există interese ce să mai demonstrez? Tu le fezi fantomă pe cele contra vaccinării, eu invers.
Sunt multe de demonstrat dar in cazul tau se pare ca e mai usor sa faci afirmatii, mult mai greu spre imposibil sa le sustii.

Eu ce iti spun este medicina oficiala, sustinuta cu studii de bio-chimie, metode stiintifice, in vitro, in vivo, etc.

Antivaccinistii tai ce ofera? Apa chioara pe post de medicament (homeopat, cica) sau tratamente cu dovezi ce tin de anecdotic.

Sa-mi spui cand poti sa demonstrezi ca vreo unul a tratat turbarea sau poliomelita cu apa chioara si tincturi de plante.

Si nici astea gratis, daca tot vorbim de interese, cu toate ca apa chioara nu costa nimic spre deosebire de un medicament/vaccin care au la baza ani de cercertare, trebuie sa treaca prin N proceduri de atestare, linii de productie cu igiena extrem de riguroasa, etc.

Antivaccinistii tai traiesc in perioada de dinainte de aparitia microscopului nici nu e de mirare ca unii au ajunsa sa atribuie imbolnavirilor tot felul de cauze hilare, mergand pana la a nega microbiologia.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 09.01.2017 at 14:23:45.
Reply With Quote