View Single Post
  #1954  
Vechi 08.04.2019, 16:39:11
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Nu vreau să bag dezbinare intre creČ™tinii de orice confesiune sau între oamenii de jos care oricum nu pricep diferenČ›ele de credinČ›ă Č™i eresurile deci oamenii Č™i creČ™tinii de jos oricum sunt toČ›i o apă Č™i un pământ bun nefiind vinovaČ›i dacă ei întind hora mare Č™i dau mână cu mână creČ™tină iubind aproapele oricine ar fi acela... dar dacă fac asta mai marii credincioČ™ilor de tot soiul care au de la Dumnezdeu mult discernământ... asta seamănă a noul babilon Č™i a masonerie... adică un păgânism modern de control Č™i manipulare generalizată.

Cine nu pricepe pericolul înseamnă că nu vrea să înČ›eleagă deci o face cu premeditare.

Nu acuz pe nimeni fiindcă îmi Č™tiu neputinČ›ele Č™i lăcomiile personale, prostia mea întrecând uneori orice limită.

Deci nu dau cu parul ci vorbesc la stelele verzi... ce-mi apar în minte când mă lovesc cu capul de pragul de sus.
exista cartea biblica numita "Apocalipsa". Vrem, nu vrem, tot ceea ce scrie acolo se va intampla. Tot ceea ce se petrece acum in lume, pregateste calea spre Apocalipsa, si bineinteles, calea lui antihrist
__________________
Cel ce nu iubeşte n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote