View Single Post
  #34  
Vechi 17.04.2019, 22:04:20
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Tu chiar nu pricepi că pe tine nu te acuză nimeni și că nu era vorba de tine ci de o părere personală despre câte ceva? De ce ai luat-o tu personal nu știu. Poate că dacă ai deschis un thread ai pus stăpânire pe el și ai început să-l aperi de parcă era viața ta în joc sau a bisericii. Dar oricine poate avea orice părere. De ce nu tolerezi asta și treci la jigniri? Ce crezi tu că am eu cu tine personal ceva ca să-ți „demolez” threadul? Erau părerile unui oarecare Petru7 și tu nu poți să respecți alte păreri pe threadul tău. Moroco sau vsovi chiar te-a apărat și ți-a însuflețit threadul și am văzut că l-ai jignit mai rău ca și pe mine. Deci ai clar o problemă de caracter dar eu nu vreau să te jignesc. Te las să aperi inițiative ortodoxe însă când se strecoară drogul în biserică și sunt puși copiii în pericol, eu ca un știutor al realității mă sesizez din oficiu. Îmi spun cinstit părerea chiar dacă deranjează pe cineva.

Uite, deci n-am plecat ca să nu te jignesc și ți-am răspuns din nou, deși....... nu sunt convins că are vreun rost. Tu o ții pe a ta și te autoîndreptățești jignind. Dacă și eu am făcut-o și te simți jignit atunci te rog mă iartă. Sunt și eu supus greșelilor așa ca orice om.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 17.04.2019 at 22:07:16.
Reply With Quote