View Single Post
  #4  
Vechi 01.09.2016, 14:26:40
alia28aa alia28aa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.01.2016
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mehiel Vezi mesajul
Buna seara,
as vrea sa va povestesc despre ceea ce mi s-a intamplat acum 2 luni in urma. Nu am avut intentie sa vb despre acest lucru - dar cred ca este mult mai bine sa impartasesc experienta pe care am avut-o cu comunitatea pe de acest site.
Acum 2 luni in urma au inceput sa mi se intample lucruri foarte ciudate in casa. Am simptit o prezenta ciudata in casa, mobila pocnea iar usa de la baie nu s-a inchis pentru o zi intreaga, era vizibil mai mare. Iar in aceeasi perioada am avut parte de acest fenomen "Paralizie în timpul somnului" - era 6 dimineata si deodata am simptit o prezenta invizibila deasupra mea, in acel moment am vrut sa imi fac semnul cruci dar nu m-am putut misca. Acea prezenta a inceput sa imi vorbeasca in urechea dreapta (dormeam pe partea stanga)intr-o limba pe care nu am recunoscut-o (ceva totusi m-a facut sa cred ca era vorba de arameic sau o alta limba asemanatoare). A fost ingrozitor - avea o voce satanica.
Am chemat numele Domnului Iisus Hristos sa ma ajute si a disparut. Nu a fost un vis a fost foarte real.

Va spun sincer ca m-am saturat sa am parte de aceste fenomene ciudate, de cand am fost copil.... As vrea sa am o viata normala!
Va rog sa imi dati un sfat ce ar putea fi...
Altcineva acolo a avut aceeasi experienta?

Este posibil sa fii gazda pentru cine nu trebuie. Sunt frecvente cazurile de acest gen.
Important este sa nu te pierzi cu firea si sa spui Rugaciunea Inimii pe respiratie, sau daca e prea accelerat ritmul respirator, poti sa spui Doamne miluieste de multe, multe ori, pana simti ca a plecat.
Totusi, ar trebui sa te vada cineva care intelege aceste fenomene si sa te elibereze.
Maslul si dezlegarile sunt remedii foarte bune, daca participi frecvent.
Reply With Quote