View Single Post
  #15  
Vechi 26.02.2009, 15:55:09
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Ca sa calatoresti in UE nu e nevoie de pasapoarte biometrice!
E de ajuns cartea de identitate.
Rog pe fratii si surorile de aci care au facut asa ceva sa aduca marturie.
Eu am calatorit acu 1 an si ceva si nu am avut nevoie de pasaport ci doar de cartea de identitate.
Asta mi-a fost reamintit de articolul :
http://www.ziarullumina.ro/articole;...e%3C/b%3E.html

Deci cine vrea sa lucreze in UE poate sa mearga acolo numai cu cartea de identitate fara sa ia pasaport biometric.
poi itzi preschimba shi CI dupa cum vor ei... adica nu ei ci aia cu spatziul lor simandicos cu tot... aia de laShengheena... deci intra in vigoare shi itzi da shi CI shi carnet de conducere shi Pashaport din ala de a lor...

itzi fura cineva datele biometrice, se mascheaza in tine, shi lasa urme la locul faradelegilor shi tu o sa stai la pushcarie ca nevinovat... mult shi bine ca nu o sa te creada nimeni, ori o sa plateshti la avocatzi toata munca ta ca sa te scape... ca doar probele is probe... ca sa nu mai vorbim de altele... ca itzi calca drepturile, te considera infractor, te considera sub urmarire, te poate urmari mai lesne, shi tot felul de alte marshavii "politzieneshti" ca itzi vor pune shi asigurarile shi cazierele shi itzi vor restrictziona accesul shi te vor exclude incet incet de peste tot shi te vor shi infiera cu bolile shi cu tot CV-ul tau shi cu toata viatza ta... nu ca va fi distractiv? nu vezi donule cat cinism? cata lege a faradelegii? caci nu va mai fi loc de iertare... caci toate datele vor vorbi in locul tau...
Reply With Quote