View Single Post
  #14  
Vechi 04.03.2010, 20:14:01
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Multumesc din suflet tuturor! Domnul sa va aiba in paza LUI!

Draga Dorina, ce sa spun? m-a durut sufletul atat de tare astazi si poate ca deacum mai mult ca inainte am sa ma rog mai mult si pentru toti cei bolnavi care sunt SINGURI si n-au pe nimeni alaturi.

Eu am fost pas cu pas de ieri si pana la iesirea din spital si dupa numai cu bunica tinand-o in brate, mangaind-o, sustinand-o, alergand pentru fisa de internare, dupa asistente, scaun sa stea jos, servetele, mancare dupa, medicamente, fiola de anestezie, etc.... si mi s-a parut ceva foarte normal si firesc sa stau asta.

Eu am fost crescuta de aceasta bunica a mea (din partea mamei) intrucat ai mei au divortat cand eu aveam 3 ani si m-au lasat la bunici. Bunica mi-a fost mama, dansa m-a vegheat in noptile de fierbinteli cu bolile copilariei, a facut lectiile cu mine, m-a spalat, m-a hranit, m-a educat, m-a facut om, ei in datorez tot ce sunt si mai ales, cel mai important lucru, CREDINTA.. Astazi chiar si dansa s-a mirat ca m-am trezit atat de devreme, la 5 dimineata eram imbracata gata desi abia la 8
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote