View Single Post
  #18  
Vechi 05.03.2010, 01:11:08
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Am internat-o in seara asta pe bunica la alt spital. De data asta la cel de diabetici... cu un diagnostic de "extraterestru"... doctorilor nu le venea sa creada ce vedeau. Toate aparatele lor de testare aratau eroare pentru ca nu indicau valoare maxima decat 700 glicemia iar bunica mea avea cu mult peste... si asta in cazul in care dimineata avea 43

Cu toate acestea era foarte vorbareata si le spunea asistentelor bancuri si glume..
Nu am putut sa raman cu ea in spital ca si-asa abia au gasit un pat pentru dansa sa o interneze si nu aveam nici macar un scaun pe care sa stau in salonul ei. Asa ca m-au trimis acasa si ma voi duce iar maine dimineata.

Sper ca maine sa o regasesc mai bine. Daca mai puteti sa o pomeniti in rugaciunile voastre..

Eu ma duc sa ma rog si sa incerc sa adorm putin (sper sa nu va sune egoist dar sunt franta de oboseala caci nu am dormit nici ieri noapte si azi nu am stat locului, doua spitale in aceeasi zi, atatea emotii...) trebuie sa fiu puternica pentru ea.

Am intrat doar ca sa va anunt si sa-mi iau putere de la voi fratii mei dragi si prieteni. Va multumesc din suflet ca-mi sunteti alaturi.

Doamne ajuta!

P.S. Maine, fiind vineri daca se duce cineva la Sf Maslu, va rog din suflet adaugati si numele bunicii mele Tudorica pe pomelnic. Va rog mult. Eu nu stiu daca reusesc sa ajung.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote