View Single Post
  #366  
Vechi 14.01.2022, 19:52:50
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Deci hai sa o luam pas cu pas, ca de obicei scrii mult dar putin.



Afirmatia ta gresita este ca au marimi diferite.
Mai precis este ca AU UNGHIURI DIFERITE raportat la sursa soare si raportat la cum sunt pozitionate vertical fata de centrul pamantului

Adica unghiul ala e dat de PAMANT si de curbura pamantului.

De unde vine unghiul? De la o pozitionare fata de pamant.

Unghiul ala, care se paote vedea intre orice puncte la 800km, arata o curbura a pamantului.

De unde vine unghiul ala? Ca aici ti-ai prins urechile.





Tu acum nu stii cum sa minti si te prefaci ca ai spus cand nu ai spus nimic.

Nu ai nici un raspuns...
Afara de abjectiile unui habarnist pripit care se crede destept si ma face in toate felurile in ciuda ipocrizenie golanesti evidente de sub haina si avatarul de sfant crestin nu vad la tine.

Ce unghiuri visezi? Teta θ e unghi inventat, ipotertic, inchipuit in ipoteza globalista. In realitate nu exista unghi!!!
In desenul tau de la ERAT-Ostene este exact ce ti-am scris si io socotind marile plate. O coloana are umbra ca nu e la zenit si cealalta de la 800km nu are umbra ca e la zenit adica exact sub Soare.

Masurand umbra si distantele poti aprecia distanta aproximativa pana la Soare!.. dupa formula simpla pe care ti-am dat-o.

☀ Soare
.
.
D
.
. . . . . . . l
. . . . . . . L
. . . . . . . l
....a.......W__u_.......

u/(a+u)=L/D (triunghiul mic si cel mare fiind asemenea raporturile laturilor sunt egale.)

deci D=(a+u)L/u=aL/u+L=L(a/u+1) distanta pana la Soare functie de a, L, u pe care le poti masura.

El a presupus ca pamantul si marile e glob ignorand ca 73% din suprafata e apa plata aplatizata de valuri.

Daca presupui ca e glob poti calcula raze, daca presupui ca e elipsa sau alte forme poti calcula cate ceva dar ce rost are din moment ce 73% din suprafata sunt mari plate a caror suprafata e FACUTA PLATA-PLATA DE VAURI?

Te joci cu nervii nmei crezandu-te mare si presupunand ca-s prost si ignorant imi dai lectii in ciuda faptului ca esti analfabet functional si de facto. Tu esti pripitul si ignorantul! Chiar nu-ti dai seama?

((Ma iarta, dar nu cred ca nu poti pricepe lucruri atat de simple si clare ci cred ca tu dinadins vrei numa sa ma enervezi, sa ma provoci pentru ca nu vrei sa ai discernamant si sa-l folosesti.))
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.01.2022 at 20:11:32.
Reply With Quote