View Single Post
  #673  
Vechi 09.09.2013, 05:40:14
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Bacău: Bărbat sfâșiat de o haită de câini maidanezi
http://antimaidanezi.wordpress.com/2...ini-maidanezi/



"Victima a ajuns la spital plină de sânge și cu multiple mușcături pe brațe și abdomen. Bărbatul a scăpat cu viață doar pentru că a reușit să se lupte cu animalul și să-i rupă maxilarul. De la începutul anului, 271 de băcăuani au fost mușcați de câini.

Incidentul s-a petrecut în urmă cu două seri în cartierul Izvoare, din municipiul Bacău. Iulian Ungureanu (49 ani) se îndrepta către domiciliu când o haită de aproximativ zece câini comunitari l-au înconjurat și au devenit extrem de agresivi. Omul a încercat să fugă, dar în acel moment a fost atacat.

„Prea mare lucru nu-mi mai amintesc. Știu că cel mai mult m-am luptat cu un ciobănesc, foarte mare, care m-a mușcat de brațe și de abdomen. Am încercat să mă feresc să nu mă muște de față. Am reușit să-i prind gura și să-i rup maxilarul. După asta au fugit cu toții”, povestește bărbatul."

daca un astfel de om arata in halul asta ce ar putea face un copil, femeie sau un varstnic????

-fata de cine trebuie sa avem mai multa mila fata de animale sau fata de oameni,copii?


Last edited by antiecumenism; 09.09.2013 at 05:46:49.
Reply With Quote