View Single Post
  #27  
Vechi 29.07.2020, 18:40:01
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Referitor la asprime, domnule Iorest...m eșuat, în duhul blândeții, al delasarii și al "las ca merge și așa".

Deci eu va mulțumesc pentru exigenta!

Frate sunt de vârsta ta, 28 de ani fără câteva luni, nu mă mai domni, nu mi-am declinat vârsta și altele că n-am vrut să fac vâlvă.

Eu sunt aspru și din cauza formării atât facultatea (nu am urmat teologia), cât și altele, cât privește ce ți-am zis aș spune tuturor aceleași coordonate, mi-e frică de preoție că e foc.

Ferească Dumnezeu pe oricine să ia în joacă preoția, am văzut un preot care nu era ce trebuie la care i-a murit soția pt că i-au făcut o farsă elevii și au închis-o în clasă era profesoară și a făcut infarct, altul a căzut într-un diabet galopant, la altul i-a stat în comă fiica după un accident de mașină, abia și-a revenit, altul a accidentat mortal și a fost caterisit, când vine cercetarea lui Dumnezeu nu scapă niciunul.

Nu ne putem juca de-a Dumnezeu și cu Dumnezeu, ca și cum nu ne vede.
Îți pot veni niște încercări în preoție de pfiiu ori ție, ori la soție, ori prin copii, ferească Dumnezeu pe oricine de rău, nu doresc la nimeni răul și nu vreau să sperii pe nimeni, și călugăria poate aduce necazuri dacă nu e făcută cum trebuie.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote