Subiect: BLESTEMUL
View Single Post
  #20  
Vechi 18.02.2008, 15:46:53
lumyclau lumyclau is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2008
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgeval
Citat:
În prealabil postat de lumyclau
Blestemul......??? Cititi Biblia, Geneza....ce se intampla atunci cand Dumnezeu afla ca Adam a mancat din fructul oprit???? Aveti toate raspunsurile acolo.....inclusiv cele referitoare la blestem si efectul pe care il poate avea......
Sa nu interpretam arbitrar Biblia. Dumnezeu nu poate fi autor al rau. Cuvantul "blestem" indica o consecinta a pacatului ca desparire de Dumnezeu.
Nu este vorba de interpretare.....eu iau Biblia asa cum este. Imi spui ca "Dumnezeu nu poate fi autor al rau".......insa Noi stim ca Dumnezeu este Drept......POTI FII DREPT SI BUN IN ACELASI TIMP????? Ma indoiesc.....Sa nu uitam ce spune tot Biblia....sa nu ai alti Dumnezei, ....idoli....etc....ca Dumnezeu este un Dumnezeu gelos......sau sa inteleg ca si asta este vazuta ca o interpretare??? nu sunt cuvintele folosite de Biblie??? Nu in Biblie se vorbeste de puterea Cuvantului???? Nu Dumnezeu este acela care nu iarta pe om cand cade in pacat??? Si cuvintele Sale....in acele momente????? Zici tu ca nu seamana a blestem???? Sa iti castigi painea cu sudoarea fruntii?????etc... Nu sunt oameni care blesteama ceva de genul sa nu iti iasa sufletul din corp pana nu imi ceri iertare??? Sa nu fii fericit/a niciodata??? etc.....???? Nu fac interpretari....iau doar cuvintele din Biblie....
Reply With Quote