View Single Post
  #13  
Vechi 03.02.2021, 13:51:22
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit Nu recomand cearta, scandalul, judecarea si acuzarea, osindirea, etichetarea!

1. "Mai bine sa-si lege cineva o piatra de gat si sa se arunce in mare decat sa faca rau mai micilor Mei",
2. "Mai bine sa nu se fi nascut decat sa huleasca cineva pe Duhul Sfant Mangaietorul" asta ne spune Domnul Hristos.

Nu vreau sa infricosez pe nimeni dar trebuie sa avem un pic de respect daca vrem sa dialogam pe tema asta. Nu poti sa-ti permiti sa ranesti si sa umblii si sa tot redeschizi rani si sa tot lovesti in ele. Trebuie sa cauti ceea ce cauti cu buna credinta si nu cu viclenie, procesomanie si desfranare ascunsa alergand dupa idoli.

@gpalama, nu-ti mai raspund pana nu dovedesti ca am cui raspunde. Cat timp ma faci pe orice fir de discutie si la fiecare postare in fel si chip nu socotesc ca esti vrednic de o discutie deschisa, onesta ci cred ca nu faci altceva decat aplici un plan de bataie viclean ca sa ma scoti din minti si sa ma demonstrezi gresit si apoi sa sustii ca etichetele tale s-au bazat pe cunoasterea Duhului si a teologiei caci tu esti un fel de prooroc cu o vedere duhovniceasca si stii intotdeauna ce spui.

Daca vrei sa-ti mai raspund te rog sa te comporti politicos si sa-mi acorzi respectul cuvenit oricarui cetatean roman si oricarui om si sa te abtii de la a mai face afirmatii si atacuri la persoana despre mine sau despre fratii din NIP.

Tu nu intrebi, tu vrei sa distrugi prin repetare intrebarilor pe care le tot repeti sustinand ca nu ti s-a raspuns la ele in timp ce ma batjocuresti in fel si chip. Discuta in felul asta miselesc cu cine vrei ca eu m-am cam saturat.

Hotareste-te daca vrei sa-ti mai raspund si daca da atunci da-ti seama daca-ti poti infrana limba de la a mai rani pe cineva ca orbul care nimereste (cu cutitul) Braila lasand in urma lui numai cadavre duhovnicesti si mult durere.

Esti in stare de un dialog serios si onest?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote