View Single Post
  #1  
Vechi 15.08.2012, 19:43:39
BebeGeo BebeGeo is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 42
Implicit sa ajutam un baiat de 20 de ani sa mearga din nou

Era o zi insorita de vara, era cald, eram pe motoscuter si ma indreptam spre firma dupa ce am efectuat o noua livrare de piese auto in Bucurestii-Noi. Nu ma grabeam, nu aveam urgente, am ales sa ma intorc pe B-dul. I.I. de la Brad, pe deasupra pasajului Baneasa, spre B-dul.Aerogarii, implicit spre Pipera-Aurel Vlaicu unde este sediul firmei la care lucram. Mergeam pe motoscuter linistit si calm ca intotdeauna eram prudent si civilizat respectand ceilalti participanti la trafic si respectand regurile de circulatie pe care le stiam pt ca la firma unde lucram eram si conducator auto . Imi placea sa merg pe motoscuter de la 16 ani am inceput sa merg pe ele si legislatia pt mopede am facut-o ca la carte si nu am avut niciodata probleme , am mers linistit , calculat , echipat corespunzator , circulam legal , nu eram ca cei ce merg in slapi , neechipati si facand slalom printre masini, cum s-a mai zis pe diferite site-uri nu eram din aceia. Respectam participantii la trafic si aveam echipament de protectie omologat.

Am avut o coleziune cu un autobuz RATB deasupra pasajului Baneasa si din acea zi viata mea s-a schimbat total A trecut o zi, doua, o saptamana, o luna, inca o luna, parca auzeam ceva dar nu stiu ce, poate erau persoane care se rugau de mine, se auzeau zgomote de sirene de ambulanta, aparate care ticaiau, dar nu stiu nimic mai mult. Parca la un moment dat i-am vazut pe parintii mei, pe sora mea dar nu stiu unde eram si ce patisem...... intreaga poveste a lui Cristian Radea o puteti citi aici http://radeacristian.blogspot.ro/

Eu am aflat despre acest caz din ziarul Lumina( http://www.ziarullumina.ro/articole;...ul-nostru.html ) si m-a impresionat povestea lui, probabil si din cauza ca imi imaginez cat de cat prin ce trece, fiindca si bunica mea e paralizata la pat...

Insa este mult mai greu pentru un tanar de 20 de ani care are toata viata inainte sa stea imobilizat intr-un pat, intr-o camera.

Nadajduiesc in mila celor de pe acest forum dar mai ales in mila lui Dumnezeu

(P.S. Propun ca toti cei care se decid sa il ajute pe Cristian sa lase un mesaj, pentru a ii incuraja si pe alti sa faca acelasi lucru)

Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu miluieste-ne pe noi!
__________________
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit. Sf Ioan Gura de Aur
Reply With Quote