View Single Post
  #6  
Vechi 25.09.2009, 01:15:37
iustinian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Prieteni..aduceti-va aminte ceea ce le-a spus Iisus ucenicilor care-l urmau pe Ioan atunci cand acesta din urma i-a trimis LA Iisus pentru a-l intreba "..daca EL este acela care trebuie sa vina sau daca asteapta pe alcineva..". Va aduceti aminte ce le-a spus Iisus? A spus asa ucenicilor lui Ioan: "..spune-ti celui ce v-a trimis ca orbii isi recapata vederea, mutii vorbesc, schiopii sar in picioare.."etc. Atat le-a zis Iisus si cand a auzit Ioan Botezatorul aceste cuvinte a fost sigur ca acela care face aceste lucruri este MANTUITORUL. Ceeace mi-a fost dat ochilor sa vad in satul bunicilor mei (si poate ca nu numai aici se petrec asemenea lucruri) m-a lasat ingandurat. Am vazut pe unul care-l stiam ca umbla numai beat si jegos in ultimul hal toata ziua si care si-a distrus familia mergand la adunare imbracat atat de frumos ca mi-a fost greu sa-l recunosc, si ma intreb ce a vazut ala acolo? Ce a vazut ciobanul satului care toata viata lui a stat numai pe camp cu oile..de primavara pana iarna.. si acum, de cand merge la adunare parca este alt om? Ce a vazut omul ala care si-a omorat nevasta cu bataia si dupa ce a iesit de la parnaie este cu totul alta persoana? Nu stiu ce vad unii oameni acolo, dar stiu ceva si anume..faptul ca ceea ce vad acolo nu vad la Biserica.
Reply With Quote