View Single Post
  #25  
Vechi 13.03.2024, 00:14:42
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.992
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Doar ce am separat extremismul, de omul normal. Musulmanii normali si maturi sunt PASNICI! Extremistii sunt cei care au facut rau. Nu poti ajuta pe un extremist, dar un musulman normal cum am dat exemplu cu Damascul si baba poti.
Tocmai islamul are în el sămânța extremsimului, învățătura alimentează extremismul.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Damascul e doar un exemplu, nu ca trebuie sa mergi acolo, ca puteam sa zic Ierusalimul.

Cam asa e in Dobrogea, da. Am rude care lucreaza cu patroni turci, dar sunt alba-neagra asa. Ba te ajuta, ba sunt nemultumiti///
Ierusalimul e altceva, a fost ocupat de musulmani, dar nu au niciun merit pt geneza lui.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Cam asa e in Dobrogea, da. Am rude care lucreaza cu patroni turci, dar sunt alba-neagra asa. Ba te ajuta, ba sunt nemultumiti///
Și-au luat mulți țepe de la musulmani, au stat neplătiți, li s-a tăiat nejustificat din salariu, chiar în Germania s-a întâmplat, nu sunt un model.

La ei nu e păcat strigător la cer neplata muncitorului, religia lui îl învață să escrocheze creștinul și să trăiască din sudoarea frunții lui.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote