View Single Post
  #57  
Vechi 20.08.2017, 00:16:12
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elenoirmiro Vezi mesajul
Da,ai dreptate Diana. Oamenii chiar si sub masca fatarnica a unor intentii bune si citate sau mai stiu eu ce te judeca mai rau ca la tribunal.Dar din pacate ei nu se vad pe ei.Eu asta nu inteleg, de ce nu se judeca intai si nu se vad pe ei insisi.Oare nu e o dovada -ca tot mi s-a reprosat mandria - nu e o dovada evidenta din partea lor ca sunt mandri? Mandria e cea care judeca pe altii fara macar sa ii cunoasta.Mandria inseamna aroganta si ironie.Si vad ca toti sunt care de care mai mandri pe aici dar ma arata cu degetul pe mine.Poate se vor vedea si pe ei nu doar pe mine.Mai mult de atat eu mi-am recunoscut niste greseli,dar ei nu par sa vrea sa isi recunoasca vreo greseala.In fine.
Lucrurile is bune cu tine. Da' numa' pana ce te.calca cineva pe bombeu. Sau doar ti se pare tie ca.te-ar fi calcat. Pai atunci sa-l fereasca Sfantul, ca mai bine nu se nastea. Sa-ti explice.ce.si cum, cred.ca.ar.fi inutil. Si il apuca asa un dor.de.pustie...

Am mai intalnit ceva asemanator. Ala ca.sa scape, fara.prea multe.discutii si cine stie.ce.blesteme, a zis ca.se.calugareste.
Dar.tot a marait in urma lui..
Pai cum sa.refuze.asa.fata aleasa,.de neam bun si aproape.o.sfanta, ca muica i-a zis ca e o.podoaba.si barbatii ar trebui sa.planga dupa ea..
Temperamentu,nervii si fudulia apai astea is nimicuri,.cine.sta.sa le.cantareasca..

Noi sa.avem barbat ordox, habotnic.da' nu foarte, sa.stie.sa.ne.incante.si cu cele lumesti si sa-si insuseasca la.timp.critica, cand zice femeia, cu ortodoxa smerenie desi.cearta.si reprosurile.numa' ortodoxe nu is.

Scurt pi doi.femeie, nu tii la tavaleala' si intr-o casnicie e.loc.de.multa. Nici in calugarie nu se duce lipsa,.da' stii care.e.diferenta? Ca nu mai.ai sentimentu' ca celalalt.iti apartine si trebuie.sa.danseze.cum.canti tu ca deh, i-ai facut hatarul ca.in acte.sa.te.dai drept femeia lui.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 20.08.2017 at 00:24:41.
Reply With Quote