View Single Post
  #4  
Vechi 29.12.2009, 12:00:00
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DaNy-_- Vezi mesajul
Imi cer scuze , sincer nu prea m-am uitat la toate threadurile anterioare dar daca tu spui ca s-a mai raspuns te rog da-mi un link . Nu inteleg, de ce spui ca postarea mea este nesincera si tendentioasa ? Ce anume te determina sa spui asta ?
Ca un ultim răspuns, pentru a nu intra în polemici nefolositoare : dacă spui că ești un creștin Ortodox adevărat , autentic ( cu toate că astfel de afirmații sunt slavă deșartă 100%, mândrie și alte cele foarte grave ) , ști că între Sfânta Scriptură și Sfânta Tradiție nu poate exista contradicție . Este un non-sens așa ceva ! Ele se completează reciproc una pe alta find insuflate amândouă de Duhul Sfânt . Marea bogăție a Bisericii Ortodoxe este Sfânta Tradiție , Sfinții Părinți , ce nici o altă pretinsă Biserică nu posedă această adevărată comoară divină. Putem sta non stop în Biserică, dacă nu trăim în și prin ea , asta incluzând obligatoriu și Sfânta Tradiție . Pace și har de la Dumnezeu întru luminarea ta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote