View Single Post
  #105  
Vechi 12.05.2016, 00:51:24
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit Trimisule pocaieste-te in fata duhovnicului!

Trimisul@
Nu stiu daca nu cumva ai gresit topicul omule?Exprimare dificila,ti s-a mai facut observatia asta de fapt.Mai trebuie multe virgule puse pe ici colo.
Daca cumva ai scris cu intentie, aici(pe topicul asta) totusi imi pot permite sa nu iti raspund .De ce?
Omul trebuie sa lase o dara,sau urma, aici pe un Forum.
Vad un singur topic si ala spune ca te-ai intors.De unde?...Nu rraspunzi cine te-a trimis.Poate ar fi bine sa mergi la duhovnic si sa ai o conversatie lunga cu el.Eu te trimit la el.In topicul ala (unicul de fapt):"Ce ai construit?"
Iti spun eu SLAVA DESARTA!
Ma rog poti sa nu ai multe topicuri dar sa zidesti din vorbe,sa ajuti oameni rrasspunzand
intrebarilor lor.Dar eu din ce am citit, nici o speranta,nu ai ajutat pe nimeni.

Ma rog, cum s-ar putea intelege unul care vorbeste de o ordine fireasca pe Net si pe Forumuri ,neacceptarea clonelor de nume,banare pe perrioade si nu definitiva, cu unul care ii place dezordinea si lipsa autoritati .
Adica am fost banat si "I'm back!" glorios si unde e pedeapsa???...
Pai pedeapsa o duce Domnul Iisus Hristos, ca daca vine un om venit de putina vreme la credinta si intra pe unele topicuri mai vechii, poate avea nesansa sa vada pe unele pagini mai multe persoane "guest" sau "banned" ceea ce nu vede de obicei pe forumuri necrestine.
Da, dar,ei bine mersi polueaza in continuare.

La un moment dat, am spus o vorba care uneori am avut impresia ca a fost inteleasa gresit "Palavrageala crestina".Poti sa ai zeci de mii de posturi si omul daca vorbeste responsabil nu poate fi acuzat de asta.
Cand m-am referit la "Palavrageala crestina" m-am referit la un comportament cam de stilul asta,vorbit cu superficialitate desprre Dumnezeu,credinta si frati.Topicuri care nu numai ca nu zidesc, dar nici macar nu au intentia asta.Raspunsuri la frati sau surori care nu zidesc nimic , aproape ilizibile.Dimpotriva atzatza!
Dumnezeu sa te lumineze!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote