View Single Post
  #10  
Vechi 12.10.2021, 14:02:08
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pentru ca Biserica zice altceva.

Biserica zice ca esti diavol.

Si te-a blestemat Biserica asta.

Ascult de Biserica.


Iar tu sa asculti in continuare de diavolul de la NIP.

Din NIP nu au iesit decat sectari si nebuni.

Te comporti de ani de zile ca ultimul nebun.

Ca un habotnic, cu mintile pierdute.

Nu mai ai urma de ratiune. Esti ca o capusa pe forum, pe care oricat o alungi tot se intoarce.

Nu ai urma de ratiune tine, dupa ce ti-ai pierdut mintile in NIP.
Tu asculti de biserica care sustine ca Dumnezeu e lup imbracat in haina de oaie?

Tu impreuna cu ”biserica” te dai ortodox si-mi ceri sa ma lepad de credinta si de ortodoxie?

Tu spui lui Iisus-Cuvantul ca e lupul in haina de oaie asa cum spunea acum 2000 de ani sinedriul si vrei sa te cred mare duhovnic, smare fant, mare drept, mare om cu mintea si cu intelepciune la el? Unde ti-e normalitatea?

Leapada-te tu de ortodoxie caci ortodoxia ta nu e ortodoxie si nu-mi mai tot cere mie sa ma lepad de ortodoxie caci in ortodoxia mea, Iisus e Hristosul, e Mesia si e Cuvantul lui Dumnezeu pe cand in ”ortodoxia” ta si in ”biserica” voastra Iisus e lupul travestit, imbracat in hana de miel si sunteti pe aceiasi minte cu Saul, cu Irod, cu Ana si Caiafa, ganditi la fel ca vechiul si noul sinedriu care eticheteaza si da afara din sinagoga sau din biserica ”lor”.

Nu ma mai face pe mine nebun, diavol, eretic, sectant etc. caci iata tu esti acela impreuna cu minciuna si rautatea idoleasca infiltrata in ortodoxie pe care o aperi.

E simplu:

Fiul lui Dumnezeu (Emanuel) e Legea-si proorocii, e Iisus si Harul invierii, e Mesia si Cuvantul lui Dumnezeu suflat prin Cele 7 Tr.Ap.

Nu e mare scofala sa crezi adevarul asta simplu si Adevarat si ortodoxia intreaga asta inseamna sa-ti dai seama si sa crezi.

Tu vrei sa ma leapad de adevarata ortodoxie ca sa cred in ”ortodoxia” ipocritilor si fariseilor?

De ce vrei asta?

De ce nu vrei sa te lepezi tu de mortotoxia ta idoleasca pe care o numesti ortodoxie, biserica, catedrala, comunitate de credinciosi, de sfinti si o aperi ca un nebun facandu-ma pe mine in toate felurile si haituindu-ma pe toate firele de discutie?

De ce nu poti alege si urma ortodoxia ci doar mortodoxia idoleasca a lumii?

Domnul Iisus pentru unii e stanca de ridicare spre Cer si pentru altii, pentru fraierii vicleni si desfranati e topogan spre iad pentru ca idiotii Îl cred pe El ca fiind lupul imbracat in haine de oi, de miel in timp ce ei poarta caciuli de astrahan si de la victimizarea asta agresiva toti idiotii se vad unii pe altii lupi imbracati in haine de oi si se omoara intre ei in loc sa lepede lumea si idolii ei caci acolo stapaneste lupul cel imbracat in haine de oi ce prigoneste femeia si pe puiul ei de parte barbateasca.

Pricepi cine esti? Pricepi tu cui slujesti? Pricepi pe cine prigonesti si ce stingi si distrugi? CREDINTA!

Bine a zis Basescu ca scoala asta lumeasca scoate numai tampiti iar de la teologie se pare ca ies unii si ipocriti foarte incompetenti, vai vai de voi.

Ati inconjurat marea si pamantul si ati umblat la toate facultatile teologice si nu stiti ca Dumnezeu Fiul e Cuvantul asa cum este scris si proorocit in Apocalipsa?

Nu vreti sa stiti, nu vreti sa credeti si pentru asta toti cei care cred sunt nebuni, diavoli, rai, satane, de exclus si de pierit caci voi sunteti biserica?

Pai Iisus e Templul si Biserica, Cuvantul lui Dumnezeu deci voi in ce templul sunteti si ce biserica aparati? Lumea.... ala e templul si aia e biserica voastra!!!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.10.2021 at 14:14:08.
Reply With Quote