View Single Post
  #32  
Vechi 14.05.2021, 13:06:05
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Am gresit si-mi cer iertare.
Nu pe el am vrut sa-l reclam, ci pe tine, Moroco, dar m-am grabit si am gresit si topicul si postul.

Doamne Iisuse Hristoase, Fiule al lui Dumnezeu, pe mine, pacatosul, miluieste-ma!
Da' de ce frate sa ma reclami?
Cu ce ti-am gresit?
Nu tu m-ai facut ca elucubrez folosind acel SI TU?

Adica discut frumos cu tine si-ti explic ce cred si cum cred despre tot felul de lucruri si tu ma reclami?

Nu era frumos sa te comporti cum zice Dumnezeu? Prima data ma atentionezi in privat spunandu-mi cu ce ti-am gresit sau cu ce gresesc lui Dumnezeu, apoi o spui public intre frati si apoi ma reclami.

De ce ai sarit etape?
Eu nu te-am jignit, te respect, iubesc ortodocsii chiar daca au tot felul de credinte preluate de la lume sau de la pagani.

Hai te rog spune cu ce ti-am gresit atat de rau incat sa te aprinzi, sa vezi rosu in fata ochilor, sa te pripesti, sa confunzi postarile si sa ma reclami?

Poate chiar ti-am gresit, dar daca nu stiu cu ce?
(Poate ai acumulari trecute si acum ai explodat...)

Hai spune... care e problema veche si postarea cu afirmatia care te-a suparat in asemenea hal fara de hal incat sa vrei si tu sa scapi de mine?

(PS: Daca de postarea #22 e vorba, atunci ar fi trebuit sa-ti dai seama ca nu despre tine era vorba acolo ci despre oameni, despre credinciosi asa in general. Era o discutie despre problema ridicata de tine folosind impersonalul pronumelor personale. La tine m-am referit doar atunci cand ai zis sa las pe altii sa ma laude cand afirm ca nu elucubrez iar eu ti-am raspuns fara suparare ca ce am scris nu era lauda ci vorbeam serios. Afirmatia asta n-avea cum sa te supere, laudasem in postarea ”laudaroasa” defapt CREDINTA pura a Romanilor si nu rasa lor pura. Iar restul in postarea #22 nu era despre tine personal! Daca ai crezut ca bat apropouri la adresa ta, atunci imi pare rau, scuza-ma, iarta-ma, dar nici prin cap nu-mi trecea ca te vei supara daca prezint si dezvolt despre un subiect. Nu aveam nicio polemica cu tine sau vreo suparare sau vreo cearta ca sa-ti reprosez ceva. Cand m-am agatat de acel ”SI TU elucubrezi” a fost nu pentru ca m-am suparat pe cineva ci pentru a sublinia lui eusingur si altora ca nu elucubrez, nu ma laud, nu fac caterinca... etc ci laud CREDINTA PURA crestin ortodoxa milenara a Românilor si nu rasa lor ”pura”. N-am pentru ce sa te iert, nu mi-ai gresit, ai tot dreptul sa ma reclami unde vrei. Te iert daca crezi ca mi-ai gresit mie.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.05.2021 at 17:14:38.
Reply With Quote