View Single Post
  #36  
Vechi 14.10.2021, 15:33:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Catre admin - este voie ca un user sa faca prozelitism/propaganda vadita unei secte precum face Moroncel?

1. Semantura are linkuri si o marturisire de credinta in atlceva decat BOR.

2. In toate posturile si threadurile se gasesc referinte la credinta NIP.

3. Deturneaza toata discutia de pe forum catre NIP si abordarea sectei NIP pentru credinta?


Draga admin, cand o sa vezi ca forumul a fost acaparat din nou de Moroncel, de secta NIP????

Draga admin, vezi ca posturile si toate threadurile ajung a fi nipizate.

Nu mai este nimic ortodox pe forumul asta, prin postarile lui Moroncel.

Vezi ca dormi in timp ce forumul este NIPizat. Este murdarit de posturi peste posturi aduse de Moroncel, de NIP.
Nu ti-e rusine?

Pai tu esti cel ce ma ataci pe toate firele de discutie pe tema asta deturnand discutiile de la subiect dupa care tot tu iata o dai la intors dindu-te victima si susti ca au vorbesc numai despre asta? Nu mai fi tu victima agresiva si nu ma mai ataca vanandu-mi postarile si etichetandu-le cu analizele tale fortandu-ma sa-ti raspund si sa ma apar mereu!

Sunt din 2007 pe forum si cel mai batran ORTODOX, deci cum iti permiti sa vi in casa mea si sa-mi ceri excluderea?

N-ai pic de minte si de rusine!

@Admin, eu ca cel mai batran si mai vechi pe forum nu cer bannarea nesimtitului care imi trage intruna gpalme pe toate firele de discutie de luni de zile vrand a se crede mare facand pe seful ca sa fie tot mai ”mare” si mai ”mare”!

Vezi ca te atrage in capcana.

Minte ca hulesc sau injur BOR si ortodoxia!!!... si daca nu te supui lui zice ca si tu injuri si hulesti!
E santaj emotional caci martolozul martzafoi atata poate, vrea sa fie mare cu orice chip prin orice mijloc desi merge la pierzare!

@gpalme, nu-mi mai vana postarile si nu te mai irita de samnatura si de marturisirea mea si sa vezi ca threadurile nu se vor deturna de la subiect.

Eu marturisesc Cele 7 Trambite Apocaliptice si Cuvantul pentru ca sunt vrednice de crezare si char daca as marturisi asta la fiecare postare nu as minti ci as spune ADEVARUL! De ce nu il suporti? Nu-ti place Lumina?

Eu oare nu te suport ca te-ai imbracat in Grigorie Palamas si faci pe dos? Iata suport ca tragi mii de gpalme lui Dumnezeu la fiecare postare!!! dandu-te victima ca sa fie motiv sa zici ca ”aperi” ortodoxia... cica de prozelitismul sectar. SUNT ORTODOX ignorantule!

Pai cu marota asta umbla papalâcul cel mare!!! Ce cauta marota sectelor si prozelitismul in ortodoxie? Ce cauta in ortodoxie osandirea neoprotestantilor sau a sectelor?

Ortodoxia nu osandeste pe nimeni ci indruma orice credincios si orice bisericuta pe Calea cea dreapta!
Cele 7 Tr.Ap. nu fac rebotezari si nu cauta ucenici, nu vor sa faca prozeliti.
Ei au slujit si slujesc lui Dumnezeu si nu sefului de clan mafiot ca sa-ti fie frica sa nu-ti fura careva banii!

Noi ca ortodocsi nu suntem o haita de kukuxclani!
Asa ca inceteaza cu mieunelile viclene si ipocrite puiule al baronului de MieunhauZEN!

(Auzi tu la el cica: ”DRAGA” ADMIN, pai nu ti se face greata de un astfel de om? Dupa ce-i faci treaba murdara te trezesti ca-ti spune, acum pleaca si tu ”mai draga animalule” ca si tu esti eretic si hulesti ortodoxia si ca nu-ti faci ”datoria”.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.10.2021 at 15:53:17.
Reply With Quote