Subiect: Jumatatea mea
View Single Post
  #31  
Vechi 11.03.2013, 00:25:54
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CiprianTm Vezi mesajul
Eu am 24 de ani si sunt in aceeasi situatie, dar m-am resemnat :P. Am trecut si printr-o perioada cand am incercat sa fiu "nesimtit" dar tot degeaba, esec dupa esec.
Eu am inceput sa vin la biserica ortodoxa cam de jumatate de an, totusi mi-am dat seama ca problema e la mine, pana nu ma schimb si nu devin un om calumea nu are rost sa caut o sotie pentru ca nu merit.
Decat sa ai o iubita si sa fie o relatie dezastru, mai bine nu ai deloc.
Din cate observ, esti foarte copilaros si nesigur pe tine, incearca sa lucrezi la alea. Generatia asta cu mess/facebook si-a pus amprenta asupra noastra, eu nu am prins chiar din plin dar ce vad acum la tineri e DEZASTRU.
Nu te mai intrista, Dumnezeu stie ce e mai bine pentru tine, poate o sa te calugaresti, poate vine sfarsitul lumii(ca tot suntem in tema :D).
Bucura-te caci ne-a ferit Dumnezeu de multe pacate, si sper sa ne fereasca in continuare, chiar daca ai o mare durere, este o binecuvantare, o sa Ii multumesti mai tarziu :).
Nu e cazul sa te resemnezi la o varsta asa de frumoasa. Nu esti primul care a avut esec in dragoste, toti trecem prin asta si ne este de mare folos, ne maturizeaza, ne ajuta sa ne dam seama ce vrem de la o viitoare relatie. Cel mai corect este ca tu sa fii asa cum simti, sa nu incerci ceva ce nu te reprezinta in ideea ca vei fi mai atragator, mai placut de fete. Iti doresc sa intalnesti o fata deosebita, care sa te iubeasca sincer pentru ceea ce esti, si sa formati o familie fericita!
Reply With Quote