View Single Post
  #32  
Vechi 08.01.2015, 08:23:23
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Cristina draga, in tot raul asta e si un lucru bun. E mai bine sa suferi un pic acum si sa iti treaca apoi, decat sa ramai cu fustrarea o viata intreaga ca finul tau, fata de care ti-ai luat un angajament in fata Domnului nu e dus la Biserica, nu e impartasit, sta departe de cele sfinte sau, mai rau chiar, creste cu o atitudine hulitoare, de razvratire impotriva Domnului!
Ca o metoda de preventie, nu lasa mintea sa faca proiectii! Ca te vei rani tocmai in ele! Ia lucrurile ca atare si incearca sa gasesti solutia pe moment fara a planui inainte! Ca asta e puntea prin care intra vrajmasul si te raneste!

Stii, nu toate cererile noastre bune ne sunt si de folos. Iar Domnul, care in prestinta Sa, vede evolutia tuturor actiunilor noastre, ne pazeste de lucruri care ne-ar rani mai tare apoi! Sanatate si putere multa!
Am incredintarea ca vei fii o nasica minunata, daca lucrul asta va fii in folosul tau! Iar de nu, mergi inainte ca sunt alte lucruri minunate pe care le poti face!

Domnul sa iti daruiasca un an cu bucurie, si sa puna o picatura de balsam ceresc, pe rana aceasta inca deschisa!
Multumesc Loredana pt cuvantul bun!
Din fericire,pot sa spun ca este pt prima oara cand [o suparare]mi-a trecut repede :)
Dar asta nu este meritul meu ci al Lui Dumnezeu,pt ca orgoliul meu nu ar fi reusit sa se vindece,altfel
Insa din momentul in care I-am facut acestei femei propunerea si pana mi-a dat vestea ca sa mearga cu altcineva,nu am facut decat sa ma rog sa ma ajute Dumnezeu sa pot duce aceasta misiune cu bine-toata viata!
Faptul ca nu am ajuns s-o fac este si asta un raspuns la rugaciunea mea,deoarece eu si parintii ne aflam -deocamdata-in incompatibilitate spirituala si asta s-ar fi vazut in rezultatele educarii copilului.
De altfel mama lui mi-a si spus ca nu doreste ca copilul ei sa fie un habotnic,s-o lase mai moale cu religia,ca religia il face un"pampalau"iar copilul ei trebuie sa iasa un super-erou,gata sa manipuleze lumea si sa-i infrunte pe toti.
Ceea ce nu este tocmai viziunea mea crestina despre educarea unui om...
In fine,tot raul spre bine...
Oi gasi eu o alta familie cu frica lui Dumnezeu care sa aiba nevoie de ajutor si nu doar botez bazat pe superstitii!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote