View Single Post
  #6  
Vechi 13.05.2010, 20:46:47
adimirea
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Din câte pare, vine ordin de sus, ca să zic așa; de la UE, de la americani... ONU.
Sub ideea evitării conflictelor și respectării "drepturilor omului" [ ce am ajuns să nu sufăr aceste 2 cuvinte alăturate... ] se propune și mai ales se cam impune eliminarea oricărei religii.

Sunt multe legi aiurea care ne vor fi impuse. Eu unul am devenit cetățean european din oficiu.. nu m-a întrebat nimeni... dar a fost decizia "noastră".

În timp, cei mari și tari și-au dat seama că nu prin dictaturi crunte vor reuși să domine...

Cel mai aiurea este că acum suntem într-un război crunt, și toți cred că e "bine, pace, prosperitate".

Încet, încet.. se încearcă marea cu degetul, oare cât e de sărată? Cât de ferm se opun țarile ortodoxe? Ce ne permitem cu ei? Mai comentează pe colo, mai vor să interzică o chestie, mai impun o lege homosexuală, mai zic că dacă predici că e o boală, un păcat, atunci ești "fanatic", nu respecți "drepturile sexuale"... Și apoi la o vreme poate ajungi să și arestezi preoți direct din Biserică...

Revin la prima propoziție... se cam impune... de sus foarte de sus. Oare ce pot face "ai noștrii"? [ deși nici ai noștrii nu ne reprezintă cu adevărat, măcar sunt români ]

Sunt niște vremuri destul de aiurea, tensionate.
Reply With Quote