View Single Post
  #2976  
Vechi 02.05.2017, 00:03:00
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Sa cerem ajutor, tuturor sfintilor!

Draga Georgeta, oare cine ar crede ca desi locuim in acelasi oras, au trecut mai bine de patru ani de cand nu ne-am vazut!?
Draga Cristi, au trecut mai bine de patru ani de cand, din motive obiective nu am mai ajuns sa sarut " mana Sfantului Grigorie Decapolitul " la man.Bistrita!? Nu-mi lipsesc uleiul sfintit, aghiazma mica si anafora de la racla.
Dar asta nu m-a impiedecat sa ma rog sfantului meu drag, sa-i cer ajutorul si sa fiu fericita ca ajutorul nu intarzie.
Pe buna mea prietena LaraG, desi nu o vad, ne trimitem mesaje si simt ca se roaga pentru mine iar eu nu exista pomelnic sau rugaciune sa nu o pomenesc.
Jenica draga, te port in suflet si-n gand, nu te bombardez cu mesaje zilnic dar nici nu voi putea uita niciodata cat de fericita am fost cand ne-am intalnit la Iasi, la Focsani...
Dorina nu lipseste nici ea de pe lista mea din pomelnice, la fel Vasilica, d-na Sofia Juga, Gabrielasnow, Nicolae Zidaru ( care nu uita la nici o sarbatoare mare sa-mi trimita un mesaj si-i multumesc pentru asta pe aceasta cale )...
Mara mea draga e mai privilegiata, ma suna la telefon, las totul si vorbesc cu ea.
Cu Adorcrysti tin deasemeni legatura prin mesaje, de foarte multa vreme si ma bucur.
Cu Ancah pastrez legatura inca din timpul cat mai activam pe forum. Bunul Dumnezeu mi-a inlesnit sa accept invitatia Ancai, am fost impreuna cu sotul meu in vizita la Copehaga mai bine de zece zile. Sotul meu si acum e uimit de primirea calda de care ne-am bucurat in acel concediu. Problemele de sanatate ne impiedeca sa ne vedem in perioada in care Anca vine in Romania dar ne auzim, ne bucuram si multumim bunului Dumnezeu pentru existenta acestui Forum prin interemediul caruia constientizam ca parca ne cunoastem de cand lumea!
Nu pot sa nu-l salut si pe Vlad90 pentru cartile trimise, cu marturisirele mai multor persoane catre Sf.Ioan Rusul, Sf.Nikolai Guryanov,Parintele Paisie Olaru si multi altii.
Sa ma iertati ca nu am mai activat pe Forum, va citesc din umbra si cu tristete trebuie sa recunosc ca pe vremea noastra, parca Forumul a fost mai viu, mai atractiv.
Sfantul Grigorie Decapolitul impreuna cu toti sfintii dragi sa ne duca rugaciunile catre Maicuta Domnului care le incredinteaza apoi bunului Dumnezeu ! Nu pot multumi in cuvinte pentru tot ajutorul primit si pe zi ce trece inteleg tot mai mult ca daca ne lasam in totalitate in grija lui Dumnezeu, avem sorti de izbanda ( uneori imediat, alta data dupa luni de zile sau chiar dupa zeci de ani ). Important este sa nu ne piedem nadejdea! Sunt fericita si va doresc tuturor multa sanatate!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 02.05.2017 at 01:15:06.
Reply With Quote