Subiect: PROPUNERE
View Single Post
  #140  
Vechi 23.01.2008, 22:42:37
Dia20_diana Dia20_diana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2007
Mesaje: 307
Implicit

In anul 1990 s-au efectuat 1 milion de avcorturi in Romania. Asta inseamna 4 avorturi la un nascut viu. In numai 10 ani de la legalizarea avortului, in Romania se facusera 11 milioane de intreruperi de sarcina.

"Primul avort l-am facut in 1990. Aveam 17 ani si m-am dus cu mama ca si cum as fi avut o programare la dentist. Am stat la coada. Erau atatea femei care faceau avort incat mi s-a parut o interventie ca oricare alta. Eram o pustoaica;imediat dupa aia am plecat la mare.Pana acum am facut 5 avorturi.Primele 3 le-am facut in acelasi loc.Erau femei acolo care faceau o data la 2 luni. In comparatie cu ele stateam bine.Un avort la 2 ani. Mi se parea rezonabil. Am crescut in Bucuresti, am facut o facultate...nu am sub nici o forma scuza lipsei de educatie. Nu am de fapt nici o scuza. Acum stiu ca era, pur si simplu, dovada mea de nesimtire si prostie."
1999, Bucuresti
M.C. 28 de ani

este un fragment dintr-un articol din revista TABU, revista a aparut prin septembrie, dar m-a impresinat atat de mult incat am pastrat revista
Reply With Quote