View Single Post
  #7  
Vechi 30.09.2017, 22:13:39
AdisAdina AdisAdina is offline
Member
 
Data înregistrării: 02.12.2013
Mesaje: 32
Implicit

Sa ma iertati. Revin. Am luat canonul dat de duhovnic cu tot cu pacatul deja iertat si marturisit in regim de urgenta in lipsa dansului la un alt preot. Insa nu-mi face bine. Nu ma mai pot concentra in timpul Sfintei Liturghii, ma pierd, mi-e rau, ma doare dupa cap. Nu mai sunt in stare de nimic, nici macar sa ma concentrez pe scoala si alte responsabilitati. Stiind ca pacatul mi-a fost dezlegat o data si impartasit, nu mai inteleg de ce mi l-a legat duhovnicul. Nu sunt suparata pe el, pur si simplu, imi este foarte rau. Si ma gandesc la: "Veniti la Mine toti cei osteniti si impovarati si eu va voi odihni pe voi. Caci jugul Meu e bun si povara Mea este usoara." Insa eu sunt impovarata si stresata continuu.
Credeti ca ar fi bine sa discut cu dansul? Sa-i spun toate aceste lucruri? Eu nu mai pot, ma imbolnavesc si se presupune ca la Dumnezeu primesti vindecare si iertare de pacate, dar la mine se intampla fix contrariul pentru ca sunt constienta ca o data ce un pacat este iertat, nu se mai poate lega si neierta. Si chiar nu mai pot si nu inteleg deloc de ce a ales sa faca asta. Seara linistita.
Reply With Quote