View Single Post
  #23  
Vechi 07.05.2018, 22:43:31
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Nu e nici o conditie a geniului cochetand cu alcoolul, poate in domeniu artistic, poezii,literatura etc poate exista ceea ce spui,in domeniu tehnic e nevoie de enorm de multa munca, caci daca nu se implineste vorba:"s-a nascut talent si a murit speranta!"

Einstein de exemplu,trebuia sa fie foarte ordonat,muncitor, sa inteleaga totul in amanunt, caci daca nu, nu putea intelege notiunile alea, care la un moment dat un fizician cunoscut, spunea ca doar trei oameni din lume mai inteleg teoria lui Einstein.Iar lumea se intreba care sunt ceilalti doi? Cred ca e vorba de Sir Arthur Stanley Eddington(cel care cred ca si-a pus intrebarea) care a condus o echipa de studiere a eclipsei totale de Soare din 29 mai 1919, si care confirmă devierea unghiulară a razelor de lumină în câmpul gravitational al Soarelui. La vremea aia erau niste calcule TERIBILE, si nu era nici o sansa daca aveai capul duhnind a alcool.

Deci in domeniul tehnic sau medical in nici un caz nu poate fi vreun om care ar putea cocheta intens cu alcoolul si sa ajunga cu rezultate notabile. Nu te amagi ca nu are rost.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote