View Single Post
  #157  
Vechi 02.11.2018, 17:32:27
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.705
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
gata, am inteles! nu din raspunsul asta ci mi s-a aprins un beculet. te-am inteles, cataline!!!
tu nu esti un credincios practicant in adevaratul sens al cuvantului, cum sunt multi dintre colegii de forum, am inteles acum de ce nu posezi o anumita, nu stiu cum sa-i spun, stare de bunavointa, de acceptare, nu gasesc acum exact cum sa-i spun, pe care o simt chiar la unii colegi cu care am avut dispute serioase, nu ma refer vizavi de mine ci ceea ce exprima ei in general.

tu esti un autodidact! tu ai biserica ta proprie, tu nu mergi la biserica, la preot, poate o faci chiar la fel de rar ca si mine. asta este explicatia. esti un autodidact si toate sursele tale sunt pe internet. ahhh, am citit odata ce spune un popa rus (nah... ) despre cei ca tine, exact situatia asta... las' ca-mi amintesc si pun aici. ai neaparata nevoie sa mergi mai departe, vezi ce am postat mai sus, tu esti prins intre zidurile tale.
Desigur, tu esti cel care se considera credincios si de cand ai intrat pe forum ne indrumi ce sa credem si cum sa ne comportam. Acum te-a mai bagat si simplu in biserica lui, mai rau o sa faci.
Vezi ce inseamna un om care nu spune adevarul, majoritatea userilor de pe forum te-au respins si chiar te-au jignit, eu am fost printre singurii (singurul?) care a disuctat cu tine si am incercat sa iti explic ce nu intelegeai. Tu ai fost si agresiv si ai si jignit, eu nu. Si acum tu spui ca eu n-as avea bunavointa si acceptare, n-ai ce sa-i ceri omului ce n-are.
Discursul tau fals mergea cand erau mai multi ecumenisti pe forum, care incercau sa faca ei legea, acum s-a mai schimbat, cred ca sunt mai multi ortodocsi pe forum decat cei ce aveau conceptii ecumeniste, din vechiul grup a ramas doar simplu. De exemplu iorest, Dragos, gpalama, fly si altii nu-i stiu a avea conceptii ortodoxe gresite. Nu am avut aproape niciodata disuctii in contradictoriu pe forum cu ortodocsii, doar cu cei ce aveau cocneptii ecumensite sau care erau de alta credinta, deranjati ca spun adevarul. Si acum asta sper sa nu mai avem vreodata ocazia sa dialogam.
Reply With Quote