View Single Post
  #16  
Vechi 16.12.2015, 13:45:18
edypro edypro is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.12.2015
Locație: craiova
Religia: Ortodox
Mesaje: 48
Implicit

de vreo 10 ani de zile ma ocup in particular cu vanzarea/cumpararea de electronice audio pe tot felul de site-uri ca olx , okazii, etc etc ..........e mai mult o pasiune , nu castig mare lucru in afara de faptul ca am ocazia sa testez diferite aparate/marci , in fine .........asemenea oameni exista si vor exista cat ii lumea si pamantul , nu ai cum sa ii starpesti , sunt ca pirul in vie , oricat ai incerca el tot revine dupa un timp .....

iar sistemul cu calificative cum e cel pe okazii este cu dus-intors ........intr-adevar poti vedea cate si ce fel de tranzactii are cineva dar , ce faci atunci cand gasesti ceva la un user cu 0 calificative ............pai daca judecam dupa sistem , nu cumparam d ela el ca nu stim cine este ........pai si daca mai sunt oameni ca noi , userul acela cum sa isi faca calificative pozitive ???????

alta situatie este atunci cand gasim un produs unic , pe care il cautam de mult timp , iarasi la un user in aceiasi situatie .....pierdem ocazia doar pentru ca acel om nu are calificative pozitive ?????

vrei nu vrei , asemenea tranzactii implica un anume grad de risc ..........odata tin minte ca aveam 50 calificative pozitive , si pur si simplu nu m-am inteles cu un om care avea pretentia sa primeasca un aparat ca nou , desi avea 30 ani vechime , i-am facut zeci de poze inainte , ca dupa primirea aparatului sa imi spuna ca este dezamagit pentru ca a gasit 2 urme finute pe un colt .......apoi a zis ca totusi pastreaza aparatul pentru ca si-l dorea de mult dar imi da negativ pentru acele urme ........asadar m-am ales cu un negativ , desi am procedat absolut corect , iarasi sistemul de calificative se dovedeste inexact .....


iti doresc succes in recuperarea banilor , singura sansa de scapare pentru tepar este sa isi fi facut cont bancar cu buletin fals cu sau fara complicitatea celor de la banca .....