View Single Post
  #6  
Vechi 02.11.2008, 12:38:37
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit

[SIZE=1]eu de 20 de ani nu imi aduc aminte sa fi fost asa . diferenta asta se vede mult mai bine in ardeal pt sunt ungurii care au si ei ziua de pomenire . si niciodata nu imi aduc aminte ca noi si ei sa avem aceiasi pomenire a mortilor.


pronia lui Dumnezeu este si sa lase necredinciosii la putere ca sa se deosebesca vadit binele de rau.


in ardeal e uneltire diavoleasca. nu stiu cum e in restul tarii. preotii de aici savarsesc slujbe impreuna ba mai mult se inteleg intre ei ca de ziua mortilor sa nu vina nici un preot ortodox in cimitir ci numai greco-catolici ca astfel, cei care cunosc credinta doar din auzite sa nu li se para ceva anormal si sa apeleze la ei.


viclenie lor le merge inainte iar cei care nu cunosc isi dau cu parerea despre ceva ce nu traiesc, negand astfel adevaruri crunte.


paranoici au fost sute de sfinti , bine ca omul modern al zilelor noastre deosebeste paranoia mai bine ca Sfintii Parinti.

si necunoasterea e un pacat mare.

[/SIZE]
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)
Reply With Quote